Культура

Перший театр у 100-й сезон гратиме вистави у незвичних місцях та гастролюватиме на Донбасі

Перший театр відкриває свій 100-й сезон. Святкувати будуть не однією акцією, обіцяють 100 атракцій упродовж року. Перша вистава нового театрального року – «Pentecost» вже у п’ятницю, 27 вересня.

З нагоди початку нового творчого року в театрі влаштували незвичну презентацію. Відвідувачів повели закапелками театру, де показали фрагменти вистав, якими починають творчий рік. Так у п’ятницю, 27 вересня, стартують із вистава «Pentecost» для дорослого глядача. Далі – запрошення на виставу «Проданий сміх», яку глядач зможе побачити у суботу, 28 вересня. А під сценою у підвалі демонструють шалене чаювання із Капелюшником, Соньком і Зайцем, які кличуть на «Алісу» 29 вересня, у неділю. У той же день покажуть виставу «Принцеса і 100 поцілунків».

Але ювілей театру святкуватимуть не однією акцією, а протягом року. У жовтні влаштують прем’єру «Пауза» у постановці румунського режисера. Також Перший театр знову гратиме вистави у незвичних місцях.

«Ми дуже полюбляємо виїжджати за межі театру і грати вистави на різних локаціях. Ми грали «Ромео і Джульєтту» в Італійському дворику, а тепер плануємо зіграти ще в іншому місці. Наразі місце проведення – сюрприз. Плануємо виставу «Pentecost» зіграти в селищі Годовиця біля напівзруйнованого костелу, для якого Пінзель створив скульптури», – розповідає помічниця художнього керівника Першого театру Ірина Артим’як.

Колектив анонсує і дальні гастролі.

«Ми плануємо гастролі в Краматорськ, на східну Україну. Після цього ми б хотіли заїхати в Харків, у місто, звідки театр вийшов у 1920 році. Потім ми плануємо заїхати до Києва, можливо, дорогою вдасться заїхати до Полтави», – додає директор-художній керівник театру Юрій Мисак.

Окрім того, покажуть прем’єру вистави «Амадей» на фестивапі LvivMozArt, а ще вперше презентуватимуть театральну моду на Lviv Fashion Week – костюми з вистав цього театру авторства різних художників.

  Фільм про Голодомор cтав лауреатом польського кінофестивалю у Ґдині

«Це буде багато колекцій з різних вистав, це буде дуже креативно подано, у нас цікавий режисер із пластики, цікаві ідея, подача і простір», – пояснює головна художниця театру Дарія Зав’ялова.

На 100-й сезон театр запрошуватиме і перехожих – у п’ятницю, 27 вересня, на пл. Ринок влаштують флешмоб і костюмованою ходою прийдуть у театр.

Залишити відповідь