Культура

У Львів на фестиваль «Древо» з’їдуться корсиканські етнічні співаки та співачки з села Крячківка

На фестиваль «Древо» приїдуть виконавці та етнічні і театральні колективи з України, Франції, Португалії та Німеччини. Вистави і лекції відбуватимуться щодня від 24 до 29 вересня у 7 локаціях.

Португальський театр везе на фестиваль виставу про Пабло Пікассо. У п’ятницю та суботу, 27 і 28 вересня, покажуть постановку про часи Другої світової війни, коли фашисти звинуватили художників-імпресіоністів у «дегенеративному мистецтві».

«За сюжетом, до Пікассо приходить жінка. Вона любить його, але вирішила влаштувати виставку для того, щоб спалити твори мистецтва, у тому числі і його. У цієї пари виникає глибока розмова про мистецтво, стосунки і роль художника у часи війни. Про це наша вистава», ‒ розповідає режисер Театральної компанії Браги Руй Мадейра.

Тим часом корсиканські пісні від колективу з Франції «Tempvs Fvgit» можна буде почути у Музеї Пінзеля у четвер, 26 вересня. Їхнє багатоголосся є однією з найдавніших музичних традицій Старого Світу, які дожили донині.

«На Корсиці співають виключно чоловіки, у них там є ціла така традиція співання сакральних пісень, яка від діда-прадіда передається», ‒ пояснює адміністраторка фестивалю Марта Швець.

А от українське багатоголосся почуємо від бабусь із відомого співочого села Крячківка на Полтавщині. Населення там усього 470 людей, але вони бережуть традицію народного співу у колективі «Древо».

«Мало хто з них вже може їздити, приїдуть лише дві бабусі, але будуть співати, не цілу програму, бо їм складно. Вийдуть на сцену із корсиканцями і з Наталкою Половинкою 27 вересня в Успенській церкві. І ще один концерт крячківського ансамблю «Древо» з Наталею Половинкою буде 29 версня у Дзеркальному залі Львівської опери», ‒ додає Марта Швець.

  У Віндзорському замку заспівали “Щедрик” (відео)

Окрім того, на фестиваль приїде івано-франківський театр з виставою за новелами Василя Стефаника. До українських класиків вдадуться і львівські актори з центру «Слово і Голос» ‒ запрошують на моновистави за українським шансоном та за Сковородою. Це частина більшого окремого проекту.

«Він присвячений опорам, базам української культури, як Сковорода, Стус, Леся Українка. З одного боку вони є в потенціалі, але їх немає в актуальності», ‒ розповідає режисер Сергій Ковалевич.

Фестиваль «Древо» заснувала львів’янка Наталка Половинка, аби відроджувати народну традицію і показати найкраще з театрального мистецтва, базована на цій традиції.

Вхід на усі події фестивалю вільний. Детальніша інформація тут.

Залишити відповідь