Українську, польську, білоруську, грузинську, єврейську, німецьку та азербайджанську і навіть індійську кухні об’єднав цього року гастрономічному фестивалі «Чим хата багата, тим і рада», який традиційно проводить Вінницький обласний центр народної творчості.
Чого тільки не було на різдвяному столі: грузинські лаваш і хачапурі, німецькі ковбаски «Братвурст», єврейський курячий бульйон з мацою, польська грибна зупа, білоруські драники з грибами, азербайджанський плов, ромський тушкований короп та чай із сушених ягід, індійський вегетаріанський плов бір’яні та знаменита тиманівська кашу, яку готують лише в селі Тиманівка, що на Вінниччині.
«У Вінницькій області проживає 19 національностей, які об’єднані у 81 національно-культурне товариство. Тож наша подільська кухня – на всі смаки, – каже заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець. – Щоб показати її різноманіття, у 2008 році ми започаткували обласний культурно-мистецький проект національної кухні «Чим хата багата, тим й рада». Народна кухня це така ж культурна спадщина як мова, література, мистецтво. Вона самобутня, і страви її випробувані віками. Найколоритніші з них презентовані на сьогоднішньому різдвяному столі, який накрила багатонаціональна родина, котра проживає на нашій вінницькій землі».
Представники національних меншин області не лише частували відвідувачів, але й ділилися рецептами приготування національних страв. А щоб гостям було не сумно розважали їх піснями та танцями.
Тривав фестиваль у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею з опівдня і до перших сутінків. Частували відвідувачів безкоштовно.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора