Культура

Україна повертає зі США картину, викрадену під час Другої світової війни

Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США.
Про це йдеться у повідомленні посольства на сторінці у Facebook.
Наразі це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон.
Зараз триває фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картина має бути офіційно повернена Сполученими Штатами до України. Для підтвердження походження картини саме з Дніпропетровського музею Посольство передало в суд необхідні докази та очікує передачі полотна.
Також Посол Валерій Чалий отримав листа від американців, в яких картина перебувала останніх тридцять років і які не знали про те, що вона була вкрадена. Вони вітають відновлення справедливості і висловили впевненість, що цей мистецький доробок повернеться до своїх правочинних власників – народу України. Зі свого боку Посол України в США подякував американцям за таку відповідальну позицію в дусі стратегічного партнерства двох держав і дружби їх народів.

  У Львові представили виставку з присвятою Людкевичу і Франку

Залишити відповідь