27 та 28 листопада у містах Токіо та Кіото за організацією Посольства України в Японії пройшли концерти української класичної музики.
У концертах взяли участь українська піаністка, викладач Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка Анна Іванюшенко; викладач класу української сопілки у згаданому навчальному закладі, віртуоз Божена Корчинська; українська оперна співачка Оксана Степанюк та голова мистецької асоціації “Японія-Україна”, японська скрипалька Чіє Савада. На додаток до основної програми, японський хор “Щедрик” виконав одноіменну композицію М.Леонтовича та “Многая літа”, а молоді артистки Ема Коно та Мізукі Акіба зіграли всесвітньовідому “Мелодію” М.Скорика.
Під час обох заходів у фойє розгорнуто виставки Петриківського розпису авторства майстрині з Дніпропетровщини Галини Назаренко.
На думку представника Посольства другого секретаря Віолетти Удовік, важливим аспектом концертів стала їх просвітницька спрямованість. Посольством спільно з доцентом Львівської музичної академії Лілією Шевчук-Назар підготовлено програму концертів японською мовою з біографіями українських композиторів: Д.Бортнянського, М.Березовського, М.Колесси, Ф.Прокопича, М.Скорика, М.Капустіна, В.Сильвестрова. Пані Удовік зазначає: “Для нас було важливо, щоб наші гості не тільки прослухали концерти, але й зрозуміли особливості та історію розвитку української класичної музики”.
Учасниця концерту Анна Іванюшенко коментує: “Я дуже вдячна Посольству та другому секретарю Віолетті Удовік за можливість відвідати Японію з метою популяризації української класичної музики. Була приємно вражена позитивною реакцію японської публіки та вкотре переконалася у важливості культурної дипломатії у справі просування позитивного іміджу нашої держави закордоном”.
Голова мистецької асоціації “Японія-Україна” Чіє Савада вважає, що такі заходи є великою подією, тому що українську класичну музику майже не можливо почути в Японії. Вона зазначає, що на концертах було представлено композиції від барокової до сучасної музики, завдяки чому слухачі мали чудову нагоду ознайомитись з українською музикою різних епох та стилів.
“Жива і натхненна, дуже цікава в стилістичному сенсі українська музика XVIII століття, яка не так часто знаходить собі дорогу в Україні – зазвучала в Японії! – говорить Божена Корчинська. – Поряд із нею – рідкісні зразки оригінальної музики для української поздовжної флейти, а також уже класичні українські скрипкові і фортепіанні твори – на поважних сценах у Токіо та Кіото, при вщент заповнених залах! Ми щасливі грати у товаристві прекрасної скрипальки Чіє Савади і неймовірного сопрано – Оксани Степанюк. Вдячні посольству України в Японії, а особливо – її культурному аташе – пані Віолетті Удовік за ініціативу створення цієї унікальної події, за чудову організацію та чуйну опіку у всіх творчих і побутових питаннях! Сердечно дякую!”
Посольство України в Японії висловлює щиру вдячність учасникам концерту; співорганізаторам – Центру Таканава та MIN-ON; партнерам – мистецькій асоціації “Японія-Україна”, університету Мейдзі Гакуін, Кіотській балетній школі імені Терада, “Кіото Кокусай Корю Кайкан”, Лілії Шевчук-Назар, Галині Назаренко.
Нагадаємо, що у рамках Днів української культури Посольством України в Японії вже проведено виставку робіт українських художників у Національному арт-центрі Токіо, майстер класи Петриківського розпису, фотовиставку про Україну, кінопокази у містах Токіо та Йокогама, фешншоу в українському стилі та виставку українського традиційного вбрання в токійському фешн коледжі.
30 листопада у м. Нагоя пройде майстер клас українських страв, а 21-22 грудня – дводенний фестиваль “Українське Різдво” у Токіо.
Ольга Квасниця
Фото надані Посольством України в Японії