З цього дня і до Масляної грали весілля і зазивали сватів.

Зимовий весільник (Іванів день) в православній церкві є днем шанування Іоанна Хрестителя. Найбільша роль Іоанна в його житті була виконана в день Богоявлення, і через це церква з ранніх часів присвятила його пам’яті день, наступний за цим святом 20 січня. Цей день також пов’язаний з подією, пов’язаною з рукою Предтечі. Євангеліст Лука хотів забрати тіло Іоанна з Себастії, де великий пророк був обезголовлений Іродом в Антіохії, де він народився. Йому вдалося отримати і взяти тільки одну руку, яка зберігалася в Антіохії до десятого століття. Потім вона була перенесена до Константинополя, звідки вона зникла під час Турецької окупації, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святого Іоанна відзначають кілька разів протягом року, але його найбільше свято в цей день, 20 січня (в католицьких церквах 7 січня). Серед євангельських фігур, що оточують Спасителя, особистість Іоанна Хрестителя займає особливе місце за способом його народження в цьому світі і його земного життя, за його роллю хрестителя людей в покаянні і його хрещення Месія, і, нарешті, трагічна манера його відходу з цього світу. У нього була така моральна чистота, що він дійсно заслужив ім’я «ангел» (Слово «посланник» по-грецьки «ангелос». Малахія 3: 1, Матф. 11-10.), як його називали в Писанні, а не як про смертну людину. Іоанн відрізняється від усіх інших пророків тим, що мав радість показати світові того, кого він передбачив.

Святого Іоанна Предтечу дуже люблять православні у всьому світі. Фактично, щовівторка православна церква відзначає його відповідними гімнами (святих ангелів поминають щопонеділка, святих апостолів і святителя Миколая відзначають щочетверга і т. д.), оскільки Св. Іоанн був прообразом чернечого життя в пустелі.

  Помолоділа Ані Лорак записала Новорічне привітання в сукні з прозорими вставками

Рука Предтечі століттями була великою допомогою і благословенням для Церкви, створюючи нескінченні чудеса для віруючих. Згідно з легендами, права рука Святого Іоанна сьогодні захищена монастирем Діонісія на Афоні.

Через свої реліквії і святі ікони, а також за молитвами віруючих Предтеча продовжує здійснювати нескінченні чудеса і зцілення душі і тіла для тих, хто просить його.

Традиції та обряди

Це свято виключає будь-які роботи в цей день.

Часто саме в цей день в будинок до нареченої приходять свати. Щоб майбутня сім’я була щасливою варто дати нареченій невелику кількість вина.

Вважається, що в цей день варто проводити обряди не лише для людей, але і для домашніх тварин. Це дозволить їм бути більш здоровими і плідними.

Прикмети

  • У цей день багато хороших прикмет. Наприклад, побачена миша принесе родині щастя у вигляді немовляти.
  • Дощ і туман говорять про гарний врожай, а морози про швидку відлигу.
  • Вважається, що погода в цей день відіб’ється на погоді протягом всієї Масляної.
  • Ті, хто в цей день бачив гусака або лебедя, можуть радіти швидкому виконанню бажання.
  • Оскільки це день Іоанна Хрестителя, то вважається, що він буде оберігати хрещених в цей день немовлят.
  • Повний місяць в Іванів день повідомляє про сильний розлив вод.