З якими проханнями сьогодні можна звертатися до Домового.

У православному світі 16 лютого згадують про Ганну Пророчицю і про праведного Симеона Богоприємця. У народному календарі дату називають лагодження, хранитель немовлят або день Ганни та Семена, інформує Ukr.Media.

Ким були святі Симеон та Ганна?

Симеон займався перекладом писань, у яких одного разу прочитав, що Божий Син буде народжений Дівою. Він засумнівався, що писання вірне і хотів виправити «Діва» на «дружина».

Але з’явився Божий посланець, який повідомив Симеону, що писання правильне. А ще Ангел сказав, що Симеон буде жити до тієї пори, поки не переконається особисто в пророцтві, яке збудеться.

Він дійсно жив триста років перш, ніж зустрів і взяв на руки немовля Ісуса, принесене на сороковий день після народження в храм. Симеон визнав у ньому Спасителя, після чого святого стали кликати Богоприємець.

Там же в храмі разом з праведним Симеоном зустріла Ісуса і пророчиця Ганна, після чого вона стала проповідувати, що немовля і є Спаситель всього людства. З тієї пори Ганна і Симеон вважаються покровителями немовлят. Батьки моляться цим святим з проханнями зцілити їх малюків від захворювань, дарувати їм щасливу долю.

Які на цей день обряди та традиції?

У народі дата 16 лютого отримала назву «лагодження», тому що з цього дня селяни бралися за ремонт сільськогосподарського інструменту, бо весна вже на підході та незабаром розпочнеться новий сезон.

Поки чоловіки інвентарем у сараях займалися, жінки наводили порядок в оселях — перебирали, прали речі й білизну, та комах поганяли, якщо були таргани та клопи.

Здавна на 16 лютого існують заборони. Не можна сьогодні в чорний одяг одягатися і гроші позичати, інакше можна накликати на себе неприємності.

  «Ця навала – вона піде»

Сьогодні можна звернутися з проханнями до Домового. Як це зробити правильно?

У наших пращурів 16 лютого було заведено звертатися зі своїми проханнями до домашнього духу. Якщо Домовому подобається місце, де живе, значить, він стане допомагати господарям у важких ситуаціях, і в домі назавжди поселиться щастя.

10 лютого у Домовика були іменини, і якщо ви не скривдили його, привітали правильно, пригостили ласощами, то й він виконає всі ваші прохання.

Тільки не забувайте підтримувати в будинку чистоту і порядок, не свистіть і не паліть. Домашній дух цього не любить, може образитися і перестане допомагати.

Звернення до Домового, коли чоловік дуже ревнивий

Жінка може звернутися до домашнього духу за допомогою, якщо чоловік мучить її необґрунтованими ревнощами. Залиште Домовому за пічкою частування, і п’ять разів повторіть такі слова:

«Господар-батюшка наш! Звертаюся до тебе, допоможи. Чоловіка мого ревнивого вгамуй. Зроби так, щоб він мене не ревнував і моїх білих ручок більше не ламав. Хай буде так».

Після п’яти днів частування, залишене за грубкою, відайте пташкам або тваринам на вулиці.

Звернення до Домового, коли діти неслухняні

Якщо діти не слухаються маму з татом, у школі навчаються неважливо, рівно опівночі поставте Домовому за пічкою ласощі та кухоль з чистою водою, і скажіть:

«Господарю-Домовий, ти нам поможи! Мудрістю і лагідністю цю воду заряди. Послухом, розумом і сумлінням діток наших нагороди».

На наступний ранок дістаньте з-за грубки кухоль з водою і додайте її в їжу або пиття дітям. Частування, яке ставили домашньому духові, через три дні віддайте тваринам або птахам на вулиці.

Звернення до Домового, коли почуття чоловіка до дружини охололи

Коли жінці здається, що чоловік проявляє до неї менше уваги та ласки, треба купити нову шпильку, покласти її за піччю і сказати:

  23 грудня — Міна Красномовний: історія, традиції та прикмети свята

«Домовий-Господарю, прошу тебе, допоможи! Чоловіка мого улюбленого знову до мене поверни. Щоб він тільки біля дружини тримався, з друзями-чоловіками ніде не мотався, і по іншим жінкам не хитався. Хай буде так завжди».

Залиште за пічкою смаколики домашньому духові — глечик молока і скоринку хліба.

Через три дні молоко з хлібом відайте тваринам, а шпильку закріпіть в непомітному місці на одязі чоловіка, який він часто одягає.

Прикмети погоди на 16 лютого

  • Весна прийде вже зовсім скоро, якщо сьогодні голосніше звичайного цвірінькають горобці.
  • Чекайте дощове та похмуре літо, якщо 16 лютого випало багато снігу.