Сьогодні Домовик не впізнає своїх господарів і може зробити погане в будинку.

В православ’ї 12 квітня день пам’яті преподобного Іоанна Ліствичника. У народному календарі дату називають день Іоанна Ліствичника, інформує Ukr.Media.

Ким був преподобний Іоанн?

Народився він у місті Константинополі, жив у VI-VII століттях. Батьки дали синові прекрасну освіту і мріяли про велике майбутнє для нього.

Але коли Іванові виповнилося шістнадцять років, він вирушив на Синайську гору в Єгипет, де став послушником у старця Мартирія.

У двадцятирічному віці Іоанн прийняв рішення піти в ченці. Після смерті Мартирія він став відлюдником і самотньо в пустелі провів майже сорок років.

Іоанн був обраний ігуменом монастирської обителі за чотири роки до своєї смерті. Він керував монастирем до того дня, як покинув земний світ. Йому належить богословська праця «Ліствиця райська».

Які на цей день існують традиції і обряди?

З ранку 12 квітня наші предки йшли до храму, де молилися Іоанну Ліствичнику, щоб він перед посівною полив землю весняними дощиками. А коли поверталися з церкви додому, господині обов’язково пекли печиво у вигляді драбинок в пам’ять про святого.

Згідно з народними повір’ями, сьогодні з самого ранку і до глибокого вечора може шаліти Домовик. Протягом всього року він живе з господарями мирно, за домом і за дітьми доглядає.

А 12 квітня — єдиний у році день, коли господар-батюшка сумує, вередує і домочадців не впізнає. Домовик сьогодні може домашніх вихованців ображати, людей мучити і вередувати.

Щоб цього не сталося, вранці задобріть домашнього духа і залиште йому за пічкою частування — кашку і свіжі коржі.

Молодятам варто скасувати сьогодні свої візити до батьків

Існував у слов’ян забобон, за яким 12 квітня не можна було молодій парі, яка недавно одружилася, вирушати до своїх батьків у гості. Протягом століть люди помітили, що це не хороший день для візитів, вони неодмінно закінчуються сварками.

  2 червня — Тимофій Грядочник: історія, традиції та прикмети свята

Якщо вам дуже потрібно зайти сьогодні до своїх батьків і такий візит не можна перенести на завтрашній день, то вирушайте в гості хоча б пізно ввечері, коли несприятлива дата вже наближається до завершення.

А щоб відносини між батьками і дітьми (невістками або зятями) завжди були мирними і зі взаємним розумінням, дотримуйтеся простих правил:

1. Батьки повинні давати дітям поради не у формі вказівок, а доброзичливо. У свою чергу молода пара повинна терпляче і без заперечень вислухати літніх батька і матір, а потім вирішувати — чи потрібна їм ця порада або краще вчинити по-своєму.

2. Мама з татом не повинні проявляти настирливість. Поради треба давати лише тоді, коли діти в них дійсно потребують, попри те, що батьки вже живуть на світі довго і можуть багато підказати.

3. Перший етап сімейного життя не можливий без виникнення суперечок. І вирішувати їх потрібно спокійно. Ні старше, ні молодше покоління не повинні відстоювати свою точку зору, і вже тим більше застосовувати підвищений тон, крик, докори, лайка.

4. Кожен з молодят обов’язково повинен шанувати матір і батька своєї другої половинки. Батьки теж повинні добре приймати зятя чи невістку.

5. Коли молодята живуть з одним із батьків, і у відносинах намітилася напружена конфліктна ситуація, вірним рішенням стане переїзд молодої сім’ї на окреме знімне житло.

Весільні прикмети про молодят і їх батьків

• Якщо на весільному торжестві свекруха з невісткою випадково зіткнуться, це хороша прикмета, яка обіцяє молодій сім’ї довге мирне життя у коханні та злагоді.

• Зять на весіллі повинен кинути тещі під ноги кілька дрібних монет, щоб він завжди міг забезпечувати свою родину матеріально.

  Щербенко Арт Центр оголошує фіналістів восьмого конкурсу молодих українських художників #МУХі2021

• Молодята будуть жити щасливо і довго, якщо на весіллі розплачеться свекруха або теща.

• На весіллі теща з зятем повинні випити разом якийсь міцний алкогольний напій, щоб між ними назавжди склалися хороші дружні стосунки.

Прикмети погоди на 12 квітня

  • Літньо-осінній період буде багатим на гриби, якщо сьогодні цілий день ллє дощ.
  • Якщо на Івана Ліствичника вже побачите кульбабки, які цвітуть, то знайте — літо очікується коротке і прохолодне, рано встановиться осіння погода.