Обов’язково поворожіть на кохання у день покровителя шлюбу.

13 грудня православні християни шанують учня Ісуса Христа — Андрія Первозванного. В народі в цей день ворожили, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Андрій?

Андрій був одним із дванадцяти апостолів і улюбленим учнем Христа, він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозванним. Андрій став свідком чудесного воскресіння Спасителя і його вознесіння на небо.

За повчанням Ісуса Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував по узбережжю Дніпра та на березі Чорного моря, по Балканському півострову, в Скіфії.

Неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але він не переставав молитися і зцілювати людей від недуг за допомогою молитви.

Коли ж він повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Він молився навіть в смертельних муках. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.

Які на цей день обряди і традиції?

Андрій вважається покровителем людей, пов’язаних з морською стихією. Ті, хто працює в морі або відправляється в подорож по воді, моляться апостолу про сприятливі погодні умови і незабаром щасливе повернення на берег.

У день Андрія Первозванного наші предки ходили до водойм слухати воду. Потрібно було зробити ополонку, потім опуститися на коліна і прикласти вухо біля самої кромки льоду.

Якщо чути шум води, значить, найближчим часом почнеться завірюха і буде сильна холоднеча. А якщо тихо, то всі зимові місяці очікуються спокійними.

Всім, хто ще не зустрів своє кохання, сьогодні можна поворожити і дізнатися майбутнє.

На Русі Андрій шанувався як шлюбний покровитель. Опівночі 13 грудня, було заведено ворожити.

  Дан Балан опублікував нове відео, на якому зображена його молдовська сім'я

Напередодні ввечері незаміжні дівчата разом з неодруженими хлопцями збиралися в чиємусь будинку і влаштовували гучні посиденьки, співали пісні, грали ігри, весело проводили час. А опівночі всіх хлопців випроваджували і починали ворожити.

Якщо в цю ніч був повний місяць, то всією юрбою йшли до водойми, де в ополонці намагалися розглянути обличчя свого майбутнього нареченого. Вірили також, що цієї ночі суджений уві сні може з’явитися, треба покласти під подушку хлібну скибочку або трохи сушеного базиліка.

А вранці 13 грудня дівчата йшли на церковну службу, де перед святковою іконою Андрія Первозванного благали святого послати їм хорошого чоловіка.

Повертаючись з храму, потрібно було зламати яблуневу гілочку і поставити вдома у воду. Якщо до Різдва (7 січня) гілка давала молоденькі зелені листочки, це означало, що в новому році дівчина точно під вінець піде.

Ворожіння з замочком

Такий обряд ворожіння допускається проводити не самостійно, а довірити комусь із близьких жінок — мамі, бабусі, подрузі, сестрі. Потрібна будь-яка річ незаміжньої дівчини, на яку надягають новий навісний замок і закривають його на ключ.

Якщо це робить, наприклад, сестра дівчини, то вона забирає ключик з собою, кладе під подушку і лягає спати.

Перед цим треба сказати: «Суджений-ряджений, скоріше приходь, замок відчиняй, з неволі свою наречену виручай».

Майбутній чоловік її сестри уві сні повинен прийти і попросити ключ. Якщо ж вночі ніхто не присниться, отже, не судилося поки в цьому році дівчині одягти весільну сукню.

Ворожіння з нитками і балабушками

Цей простий обряд дійшов до наших днів, і користується великою популярністю. Проводять його відразу кілька дівчат.

Нарізати нитки однакової довжини, і кожна дівчина бере одну з них в руки. Всі разом одночасно підпалюють від вогню свої нитки, і чия швидше згорить, та дівчина першою під вінець піде.

  У Львові виступить співак CHEEV: гостей чекає оновлена програма

Аналогічне ворожіння з маленькими пиріжками, які на Русі називали балабушки. Дівчата заздалегідь збиралися, робили тісто і випікали з нього пиріжечки. Потім виносили їх на вулицю, кожна запам’ятовувала свою балабушку. Чий пиріжок собака першим з’їсть, та і заміж першою піде.

Погодні прикмети на 13 грудня

  • Днями буде холоднеча, якщо сьогодні хмари по небу швидко і дуже низько пропливають.

  • Сніг, який випав 13 грудня, затримається на землі сто днів.

  • Ясно і морозно у день Андрія Первозванного, отже, наступного літа буде щедрий урожай.