Свята Варвара вважається захисницею жінок, особливо вагiтних, і покровителькою жіночих ремесел.

Варварин день відзначають в грудні. Християни святкують його 17 грудня, а ось католики згадують історію діянь святої Варвари раніше — 4 грудня. Її вважають покровителькою жінок і тих, хто пов’язав своє життя з рукоділлям. Свято має довгу історію, воно вважається традиційним для слов’ян з Хрещення. Варварин день традиційно святкують всі християни. Це досить велике свято для віруючих. У цей день є певні обмеження і рекомендації, що саме слід робити. У Варварин день заведено молитися святій. Свято має довгу історію з традицій і прикмет, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Свята Варвара народилася на території сучасної Сирії. Роки її життя точно невідомі, але народилася вона в межах 305-311 рр. Вона була така віддана Богу, що поплатилася за це життям. Варвара росла в родині язичників. Її батько рано втратив дружину, боячись, що нещасний випадок може статися і з Варварою, побудував для неї замок. Але з цього замку не дозволяв виходити. Для Варвари був цікавий зовнішній світ, все дитинство вона дивувалася тому, як Господь міг створити таку красу. Коли Варвара виросла, вона порушила вимоги батька про одруження.

Сподіваючись змінити її ставлення, Діоскор почав відпускати її в місто. Там вона знайшла священника і попросила зробити її християнською. Діоскор не зміг пробачити зради своєї віри і зрікся Варвари. Він дозволив її катувати. Під тортурами дівчина і загинула.

У VI столітті мощі Варвари були перенесені в Константинополь, а в цей момент спочивають в Києві.

Традиції

Варвару вважають покровителькою жінок. Саме жіночі молитви в цей день особливо сильні. Жінки просять у Варвари благополуччя і здоров’я для своїх дітей, а також хорошого ставлення до них чоловіків. Вагітні жінки в цей день приходять до церкви, щоб пологи пройшли безпечно і легко.

  Меган Маркл запідозрила принца Гаррі в таємному романі з співачкою Адель

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Також, Варвара є захисницею мандрівників і людей, робота яких пов’язана з ризиком. До неї моляться як в цей день, так і в інші, коли відправляються на небезпечну справу. Крім цього, Варварі моляться в надії отримати захист від несправедливого гніву старших.

Основною традицією в цей день є освячення води. Раніше вважалося прийнятим йти до води в красивому вбранні. З водою говорили, висловлюючи їй повагу і благородність за плодючість землі, а після варили біля берега каші. У цей день не заведено працювати. У минулі часи від роботи відмовлялися повністю, присвячуючи день сім’ї і близьким друзям. Влаштовували гуляння, а жінки заздалегідь готували страви на основі тіста.

Для залучення благ в сім’ю використовували наступний обряд: дівчата знаходили гілочку вишні і приносили її в будинок. Цю гілку ставили в воду і чекали, що до Різдва вона розквітне. Якщо так відбувалося, то в будинку в наступному році буде благополуччя і весілля.

Хоча в цей день жінки відпочивали, а працювати заборонялося, вишивання і в’язання було невіддільною частиною свята. Люди вірили, що в цей день у виріб вплітаються божественні частинки. А те, що було виготовлено в Варварин день мало особливу силу і часто використовувалося, як оберіг для близьких.

Прикмети

По тому, яка погода стоїть у свято, визначали і погоду на наступні дні. Якщо 17 грудня були сильні морози, то морозів чекали і наступного тижня. А ось потепління в цей день пов’язували з багатими врожаями в наступному році. Жінок, які були народжені в Варварин день, вважають майстерними рукодільницями. Дітей, які з’явилися на світ 17-го грудня, вчили рукоділлю і прищеплювали творчі вміння. У Варварин день люди намагалися прокидатися раніше і будили своїх дітей. Ходило повір’я, що ті, хто сплять довго в день Варвари, будуть ходити сонними весь наступний рік і відчувати втому. Проводилися і ворожіння на нареченого. Варвару просили підказати ім’я майбутнього судженого. Деякі способи ворожіння збереглися до наших днів.

  Дженніфер Еністон погодилася на зйомки у фільмі Брат-3

Варварин день — давнє свято християн. Жінки чекали цього дня, щоб просити Варвару про хорошу жіночу долю. У свято не працювали, проводили час з родиною та друзями. Особливу увагу приділяли молитві і традиційно святили воду. З Варвариним днем пов’язано багато прикмет, більшість з них служило для прогнозування погоди і майбутнього врожаю.