Цей день був завершальним у різдвяних святках.

У православних християн 17 січня день шанування ігумена Кукумського преподобного Феоктиста. У народному календарі називається дата день Феоктиста, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Феоктист?

Про життєдіяльність Феоктиста даних є вкрай мало. Відомо, що поблизу міста Кукума на Сицилії він став засновником обителі святого Миколая.

У цьому монастирі селилися і жили грецькі селяни-ченці, яких переслідували іконоборці. Сам Феоктист прожив спокійне життя і пішов у світ інший близько 800 року. Його зображення на іконах — старець в ризі, із звуженою борідкою.

Які на цей день обряди та традиції?

Наші предки в день Феоктиста намагалися дізнатися, чи збудеться заповітне бажання.

Для цього необхідно подумки уявити свою мрію, після чого покликати кота (або кішку). Якщо він через поріг правою лапкою переступить, то ще не час для здійснення мрії. Якщо лівою лапою переступить — чекайте виконання бажання вже незабаром.

Другий спосіб ворожіння на мрію проводили в ніч на 17 січня. Виходьте на вулицю і думайте про своє бажання. Тепер зупиніться і підніміть до неба очі. Якщо Велика Ведмедиця ліворуч від вас, то нічого не станеться, а якщо справа — це хороший шанс для виконання бажання.

Особливо вдивлялися в нічне небо незаміжні дівчата, які мріють про судженого. Їм потрібно відшукати Чумацький шлях. Якщо він ліворуч виявився, доведеться ще в дівках посидіти. Якщо ж праворуч, то в цьому році точно буде весілля.

В цей день закінчувалися дівочі ворожіння, розваги та посиденьки, через те, що він був завершальним у різдвяних святках. Приходив час смирення, трудових суворих буднів і строгих звичаїв.

Сьогодні є хороший шанс очистити будинок від всякої нечисті

На Русі в день Феоктиста всім селом чорта виганяли. Народ представляв його як злу істоту з копитами та темною шерстю.

  Помер знаменитий французький дизайнер Тьєррі Мюглер

Перед настанням завтрашнього Богоявлення нечиста сила 17 січня намагається на землі вдосталь нагулятися, перед тим як відправитися геть. Від цього дужче вона злиться і людям капостить.

Слов’яни в цей день цілий спектакль розігрували, інсценуючи вигнання нечисті. Хтось із сільських чоловіків був одягнений в кожух, але вивертав його хутром назовні, немов чорт. Інші мешканці села, гнали його, полінами і кочергами погрожували.

Чоловік в образі чорта швидко тікав, по дорозі кожух із себе скидав і поставав перед народом в нормальному людському образі. Люди раділи та святкували, що чорта перемогли, розводили велике багаття і стрибали через полум’я.

Вважалося, кому вдасться перестрибнути і вогненні язики не зачепити, той весь наступний рік проживе щасливим і здоровим.

Розповімо вам ще кілька дієвих методів вигнання з житла нечистої сили:

1. Ефективним оберегом від пристріту і псування є ладанка, в яку вшивають невелику кількість чортополоху. Зробити це потрібно обов’язково в день Феоктиста і повісити такий захисний оберіг на шию. Разом з натільним хрестиком вони надійно захистять вас від будь-якого негативу.

2. Гарним захистом від темної сили вважається крейда, недаремно в старовину було заведено білити у будинках стіни. Зрозуміло, що в нинішній час ви цього робити не будете, стіни тепер не білять, а обклеюють шпалерами.

Але маленькі хрестики зверху на них намалювати крейдою можна, вони не будуть помітні. Краще всього це зробити над дверними та віконними прорізами.

3. Строго з півночі та до трьох годин ранку не відкривайте в будинку вікна і кватирки. Цей час вважається найбільш розгульним у нечисті. Влітку, коли дуже жарко і без відкритих вікон несила, вбийте в кутах рами маленькі цвяхи, і натягніть між ними нитку хрест на хрест. Через хрести нечиста сила ніколи не полізе.

  Валерій Харчишин розповів про невиліковну хворобу сина

4. Періодично обкурювати всі кімнати в будинку димом ялівцю, багна або вересу.

5. Допоможе осикова гілка, закріплена над вхідними дверима. Вона відлякає від будинку будь-якого енергетичного вампіра. Якщо кілька гілочок осики поставите в спальні, то не будете мучитися від нічних кошмарів.

6. Хоча б раз в місяць обходьте по периметру все житло з іконою і запаленою церковною свічкою. Читайте при цьому молитву «Отче наш».

7. Сильним захистом вважаються гілочки крушини, освячені в церкві на свято Трійці. Їх слід закріпити над дверними та віконними прорізами. А березові гілки з Трійці просто поставте у вази в кожній кімнаті.

Погодні прикмети на 17 січня

  • Буде дуже вітряно, якщо сьогодні вранці червона зоря.
  • Новий рік буде успішним для тих, хто займається бджільництвом, якщо в день Феоктиста на деревах дуже багато снігу.