Щоб зібрати хороший урожай літом, сьогодні потрібно провести певний ритуал.

У православному світі 18 березня згадують святого мученика Конона Градаря. За народним календарем дата називається день Конона Градаря або Конон Городник, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Конон Градар?

Проживав Конон в III столітті. Родом походив з простої родини, яка займалася землеробством. В юнацькому віці він оселився в місті Мандоні. Біля житла розбив маленький город, сам обробляв його, вирощував плоди, якими і харчувався.

В період гоніння на християнство за те, що він сповідував цю віру, Конона піддали тяжким мукам. В ноги йому вбили металеві цвяхи та змушували ходити, поки він не впав як мертвий.

Які на цей день існують традиції та обряди?

18 березня традиційно на Русі поминали померлих родичів, особливо тих, чия смерть була неприродною. Також в цей день молилися про безвісти зниклих людей, щоб вони скоріше були знайдені живими та неушкодженими.

На сьогодні є кілька прикмет:

• У південних областях до цього часу вже зустрічаються перші метелики-лимонниці. Категорично забороняється їх вбивати, тому що можна накликати на сім’ю велику біду.

• Не варто 18 березня здійснювати серйозні й дорогі покупки, вони не прослужать довго.

• Погана прикмета — виявити сьогодні мишей в господарських приміщеннях або в будинку. Це говорить про те, що майбутнім літом очікується мізерний урожай.

18 березня — дуже сприятливий день:

• для пересаджування і догляду за кімнатними рослинами;

• для читання змов від віспи;

• для проведення спеціальних ритуалів на продовження молодості та краси шкіри;

• для зміцнення романтичних почуттів між чоловіком і дружиною. Щоб подружжя жило довго і щасливо, їм потрібно сьогодні разом випити трохи червоного вина з додаванням кориці.

  Куди піти у Львові у вихідні 28-30 січня

Щоб у городі все добре росло, не забудьте сьогодні провести прості обряди

На Русі Конон Городник вважався покровителем будь-яких садово-городніх рослин і справ. Тому, якою б не була погода в день його культу, наші предки вже орали свої земельні ділянки. Виходили, навіть якщо було холодно і морозно, щоб разочок снігову землю копнути і задобрити Конона.

Закінчилася пора пізніх підйомів вранці, тепер треба було вставати з першими променями сонця. У день Конона Городника селяни виконували такий ритуал — вставали рано, тричі вмивали обличчя святою водою, три рази перехрещувалися і йшли на город. Там орали землю і в якості добрива розкидали гній, якого за зимові місяці накопичилося багато.

Навіть якщо на городі ще лежав сніг, гній кидали зверху нього. Це вважалося навіть краще. Коли сніг починав танути, то вода проникала глибоко в землю разом з добривом і підживлювала її.

В народі вірили, якщо все в точності сьогодні виконати, то влітку Конон Городник неодмінно пошле хороший урожай.

18 березня проведіть ще один таємний обряд городника. З його допомогою ви захистите свою ділянку і майбутні насадження від псування і пристріту. Викопайте на городі руками три невеликі ямки і скажіть:

«Одна для засухи, друга для черв’яків, третя для мошкари».

Згідно з народним повір’ям, після такого ритуалу рослини влітку не будуть страждати від посухи, черв’яків і комах.

Чоловікам сьогодні варто зайнятися відновленням та ремонтом теплиць і парників. Жінки вже можуть замочувати на посадку насіння капусти і помідорів.

Селяни ще в давнину помітили, що замочування насіння прискорює його проростання. Краще для цієї мети користуватися дощовою або талою водою, а в ідеалі нерозведеним соком каланхое або алое:

  Віталій Кличко повідомив про розлучення зі своєю дружиною Наталією

1. Насіння розкладіть на блюдце, і полийте зверху водою, але не сильно, інакше воно може загнитися.

2. Залиште його в такому вигляді на два-три дні, але постійно стежте, щоб з блюдця не випарувалася вода і насіння не пересохло.

Погодні прикмети на 18 березня

  • Якщо сьогодні ясна і тепла погода, то таким же помірним очікується і майбутнє літо.
  • Проливний дощ 18 березня говорить про те, що влітку точно ні разу не буде граду.