Сьогодні проводили обряд на позбавлення від заздрісників.

В православ’ї 20 квітня згадують преподобного сповідника Георгія митрополита Мітиленського. Дата за народним календарем називається пробудження русалок або просто день Георгія Сповідника, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Георгій?

З дитячих років Георгій сповідував віру Христову. В юності прийняв рішення піти у ченці, вів подвижницький доброчесний спосіб життя. За свої переконання зазнав від іконоборців багато утисків.

Господь нагородив Георгія даром чудотворення, він займався лікарняною справою, зцілював людей від невиліковних недуг.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Люди вірили, що 20 квітня після сну у водоймах пробуджуються русалки. Згідно з народними повір’ями, якщо з ними дружити, то в роду ніколи не буде утоплеників.

Тому жінки в цей день йшли до озер і річок, щоб віднести і залишити на березі для русалок подаруночки (вишиті рушники, білосніжні сорочки, нарядні сукні).

Правда, зустрітися з нечистою силою все одно побоювалися, тому в якості захисту в кишені клали гілочку сушеного полину або кілька часточок часнику.

Сьогодні сприятлива дата, щоб відправитися по магазинах і прикупити обновок. Також день вдалий для походу до косметолога, стоматолога, перукаря.

Ритуал від заздрості

Якщо до 20 квітня в садах вже зацвіли яблуні, проводили обряд на позбавлення від заздрісників. Квітучу яблуневу гілочку треба акуратно зрізати, легенько побити себе по плечах і виголосити при цьому замовний текст:

«Як ця красуня-яблуня зараз цвіте і пахне, так вона мене від злих і заздрісних очей оберігає. Ніякого зла мені ніхто не зробить, ні словом, ні ділом не зашкодить. Амінь».

Тепер гілочку потрібно закопати поряд з яблунею, з якої її зрізали.

  "Кіновернісаж просто неба": друга частина святкової програми до 30-річчя Незалежності України

Про які події вас може попередити банальне спотикання на сходах?

1. Якщо ви спускалися по сходах і спіткнулися на ліву ногу, значить, скоро у вашому житті намітиться романтична зустріч, а можливо навіть і весілля. Якщо спотикання при спуску сталося на праву ногу — це не дуже хороша прикмета, від вас відвернеться везіння.

2. Осічка під час підйому по сходах обіцяє швидку зустріч. Якщо це сталося на ліву ногу, значить, доведеться зустрічатися з ворогами або недоброзичливцями і з’ясовувати відносини. Спіткнутися на праву ногу — це добре, очікуються приємні посиденьки в дружній компанії.

3. Не дуже сприятливі події обіцяє осічка і під сходами. Найчастіше це говорить про велику кількість недоброзичливців у вас, які пліткують за спиною і будують підступи. Але якщо ви спіткнулися на праву ногу, це добре — з усіх колотнеч вийдете переможцем.

4. Якщо ви спускалися зі сходів, та так спіткнулися, що покотилися з них, це обіцяє цілий ряд дрібних неприємностей.

5. Коли осічка сталася при підйомі по сходах, і так, що впали і скотилися вниз — це добре, найближчим часом удача буде на вашому боці. Можна сміливо ризикувати і братися за найскладніші і важливі справи, їх результат буде обов’язково успішним.

6. Впасти зі сходів у сні — нічого доброго не віщує. Вас чекає відчай, розчарування в коханій людині, заздрість колег на роботі, життєва безвихідь і нестійке фінансове становище.

Які ще є прикмети про сходи?

Зустрітися з кимось на сходах — прикмета погана. Зачекайте, поки людина, яка вам зустрілася підніметься, і тільки потім спускайтеся самі. Якщо ж зустріч все-таки трапилася, щоб уникнути поганої дії прикмети, схрестіть на руках пальці.

  Дженніфер Еністон зізналася у своїх почуттях до Бреда Пітта

Взагалі-то, таке марновірство тягнеться з давніх часів, коли сходи були настільки вузькими, що розійтися на них двом людям не представлялося можливим. Одному з них доводилося повернутися, а повернення завжди вважалося поганим знаком.

По сучасних сходах можна цілими натовпами ходити, але все одно забобонні люди при зустрічі з кимось схрещують пальці.

Прикмети погоди на 20 квітня

  • Якщо в ніч на 20 квітня на небі повно зірок, значить, в майбутньому сезоні буде багато грибів.
  • Літо порадує великою кількістю малини, якщо сьогодні з ранку дощ, а до обіду вже світить сонце.