Актуальні новини

21 лютого – день Захарія: традиції, обряди та прикмети

За народною традицією сьогодні проводять ритуали на повернення щастя.

21 лютого в православ'ї шанують пророка Захарія. За народним календарем дата отримала назву день Захарія, іменини серпа, Захарій Серповидець

Хто такий святий Захарія?

Захарія був одним із дванадцяти малих пророків. З юних років почав пророче служіння. Саме в його книзі детально описані: Вхід Господній в Єрусалим, переказ її за 30 срібників, останні дні земного життя Спасителя, пришестя Месії, інформує .

Обряди й традиції цього дня

Тим, хто живе на землі і займається сільським господарством, сьогодні потрібно полагодити та серпи нагострити до нового сезону. Хто проживає у квартирах, не забудьте в цей день поточити ножі, тоді весь рік у хаті буде благополуччя, достаток і удача.

Всі металеві ріжучі предмети наші предки сприймали, як надійний захист від нечистої сили, тому і відносилися до них з повагою. А ще вірили, що в свій день сам Захар Серповидець спускається з небес на землю і перевіряє, як підготували господарі сільський інструмент до весни і літа.

21 лютого намагаються не призначати хірургічних операцій (якщо тільки крайній випадок), також не варто ходити до стоматолога, краще перенести візит на інший день. Вважається, що сьогодні результат після оперативного втручання буде невдалим.

Поверніть втрачене щастя за допомогою спеціального ритуалу

Якщо ви були щасливі і успішні в житті, але потім почалася чорна смуга, навалилися проблеми в сім'ї, неприємності на роботі, використовуйте сьогоднішній день для повернення колишнього стану душі. Знову відчути себе щасливою вам допоможе спеціальний обряд.

Для його проведення знадобляться:

• Свята вода, найкраще Водохресна.

• Четвергова сіль (нею запасаються на Чистий Четвер напередодні Великодня).

  Катя Осадча в Instagram поділилася знімками своїх батьків

• 3 церковні свічки.

• Чистий аркуш паперу, ручка (або олівець).

1. Перед початком обряду зосередьтеся, ніщо не повинно вас відволікати. На аркуші паперу напишіть все, що вас турбує і від чого хотілося б позбутися (погані думки, самотність, вороги, хвороби, ваші погані риси характеру і вчинки, негативне ставлення до людей і до навколишнього світу). Коли все буде перераховано, скрутіть лист в трубочку.

2. На підлозі намітьте два кола різного діаметру (один в іншому). Перше (внутрішнє) коло повинне бути намічене святою водою. Найзручніше лити воду з пляшки тонкою цівкою або використовувати пензлик і бризкати.

3. Друге (зовнішнє) коло намітьте сіллю. Відстань між ними повинна бути не менше 30 см. В центрі запаліть і встановіть свічки (якщо немає спеціальних свічників, можна поставити їх в якийсь керамічний або глиняний посуд з піском).

4. Розріжте на три рівні частини паперовий аркуш, на якому писали. Станьте перед зовнішнім колом (солі), прочитайте молитву «Отче наш» і переступите через контур. Перед внутрішнім колом (з води) вимовте молитви «Богородице Діво, радуйся…» та «Ангела-Хранителя», і знову переступити через контур. Ви опинитеся в центрі перед палаючими свічками.

5. Прочитайте молитву «Псалом 90», тепер по черзі від кожної свічки спаліть по одній частині паперового аркуша. Поки вони будуть горіти вимовте 40 разів слово «Алілуя».

Після проведення обряду нічого не їжте сьогодні. Наступні три дні дотримуйтесь посту, і обов'язково підіть у храм, де перед будь-якими іконами запаліть і встановіть 12 свічок.

Народні прикмети

Якщо сьогодні домашні вихованці в снігу купаються і валяються (гуси, кішки, собаки), значить, скоро насупить довгоочікуване тепло.

Якщо 21 лютого гілки дерев обліплені інеєм, це означає, що влітку буде багато меду.

Залишити відповідь