Актуальні новини

24 лютого – день Власія: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні погано знайти на своєму одязі чуже волосся?

24 лютого в православ'ї згадують священномученика Власія Севастійського. За народним календарем дата отримала назву день Власія, Коров'яче свято, інформує .

Хто такий святий Власій?

Проживав Власій в III-IV століттях у місті Севастія. Вів скромне благочестиве життя, займався лікарською діяльністю. На прохання городян був поставлений в сан єпископа. Коли імператор Діоклетіан почав гоніння на християнську віру, Власій втішав віруючих і відвідував мучеників, ув'язнених у темниці.

Коли ж християнам довелося ховатися від переслідувачів на горі, до Власія стали приходити дикі звірі. Вони збиралися біля печери, де він молився, і чекали благословення. Поклавши руку на голову тварини, святитель зціляв від хвороб. За віру і творяться дива, Власія піддали страшним мукам, близько 316 року йому відсікли голову мечем.

Обряди й традиції цього дня

Святий Власій вважається покровителем тварин, особливо домашніх, тому його день і називають коров'ячим святом. 24 лютого більшість традицій на Русі було пов'язано з домашньою худобою.

Наші предки всі свої справи відкладали на інший час, а цей день повністю присвячували тваринам. Раніше навіть виганяли корів до церкви і після молебню священик окроплював їх святою водою.

Зараз ті, хто тримає худобу, повинні самі на Цей день побризкати тварин свяченою водичкою, захищаючи від пристріту і хвороб. А потім нагодувати найкращим кормом. Тоді молоко у корів буде смачне, тварина весь рік буде здорова, а господарі щасливі.

Чуже волосся на одязі повинне вас насторожити сьогодні

Сьогодні уважно оглядайте свої речі. Якщо виявите на них чуже волосся, це може становити небезпеку. У древніх слов'ян існувало повір'я – якщо волосся, що впало з голови поганої людини (чаклуна), потрапить у воду або обмотає яйце, то він може ожити і творити чорні справи.

  Юрій Ткач разом з дружиною і донькою відпочиває в сонячному Таїланді

Ще більш небезпечно, якщо ваше стрижене волосся знайде і підбере зла людина. Це найбільш підходящий матеріал для наведення пристріту або страшної порчі, які принесуть великі проблеми, серйозні захворювання і навіть смерть.

Тому після підстригання не викидайте волосся навіть у відро для сміття, його бажано спалювати або закопувати.

Щоб волосся з вашої голови не потрапило в руки до чорних магів дотримуйтеся обережності:

1.Ніколи не давайте свій гребінець малознайомим людям.

2.При поході на кладовище, коли провідуєте могилки померлих родичів, збирайте волосся в пучок або тугий хвіст, надягайте шапочку або косинку. Жодна ваша волосина не повинна залишатися на кладовищі.

Як правильно позбутися від чужого волосся?

Про такий вид чаклунства люди знали давно, всіма силами намагалися розпізнати злу дію і запобігти її.

Інші прикмети і забобони на волосся

В інші дні поява чужого волосся на одязі не настільки небезпечна, а навпаки, вважалася передвісником важливої і сприятливої новини.

Якщо присниться, що на речах чуже волосся, значить, наяву нещодавно ви зробили невірний вибір, який незабаром обіцяє неприємності або фінансові проблеми.

Народні прикмети

Якщо 24 лютого відлига, то сильні холоди вже не прийдуть, але весна буде затяжна.

Якщо довгі бурульки висять на день Власія, значить, весняне тепло ще доведеться довго чекати.

Залишити відповідь