Навіщо прибирають будинок сьогодні за звичаєм?

Православні християни 25 липня згадують святого мученика Прокла Калиптського. Дата в народному календарі називається Прокл — великі роси або Прокл Плакальник, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Прокл?

Жив Прокл в невеликому поселенні Калипта неподалік від Анкіри в I-II століттях. За сповідання християнства імператор Траян наказав взяти Прокла під варту, кинути в темницю і піддати страшним мукам.

Його прив’язали до імперської колісниці і наказали бігти за нею. Коли Прокл зовсім знесилів, то благав Бога, щоб він зупинив колісницю. І дійсно вона стала посеред дороги, Господь почув прохання мученика. Правитель був осоромлений, у люті він наказав прив’язати Прокла до дерева і розстріляти стрілами з луків.

В цей же день шанують і племінника Прокла — мученика Іларія. Слідом за дядьком за відмову відректися від християнства Іларія піддали суворим тортурам, а потім обезголовили.

Які на цей день існують обряди і традиції?

Селяни на Русі до дня Прокла старалися все сіно посушити, інакше потім його могла погубити рясна роса вранці.

Жінки цей день, за стародавнім звичаєм починали з генерального вологого прибирання у будинку. Обов’язково відкривали всі двері і вікна навстіж, щоб протяг просушив наявну в оселі вологу.

Після того, як прибирання закінчували, в кожен куточок будинку і на порозі сипали сіль (в ідеалі четвергову, яку заготовляли напередодні Великодня, у Чистий Четвер). Так виганяли з житла негатив і захищали його від усякої нечистої сили. Потім молилися святому Проклу, просили його будинок і сім’ю оберігати.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Знахарі і цілителі 25 липня читають замовні тексти і проводять обряди для поліпшення пам’яті.

  Під картиною да Вінчі виявили ескізи й відбитки рук

Сьогодні використовуйте росу для зцілення від недуг та позбавлення від життєвого негативу

Народ на Русі дату 25 липня назвав Прокл — великі роси, бо згідно з повір’ями росинки в цей день мають цілющу силу. Наші предки збирали росу на лляні простирадла. Стелили їх зверху трави, а через кілька хвилин віджимали в відро.

Якщо сьогодні до сходу сонечка зібрати дощову воду або росу, то з їх допомогою можна вилікуватися від очних недуг, і зняти негатив, наведений представниками чорної магії.

Обов’язково такою водичкою обтирали найменших членів родини, щоб від хвороб вберегти. Але збирати цілющу росу повинна була тільки мама дитини.

Також матері збирали росу для своїх дорослих заміжніх доньок, які були вагітні. В народі вірили, якщо 25 липня потруться вагітні чарівною росою, то пологи потім пройдуть легко, швидко, без ускладнень. А годуючим жінкам давали пити росу, щоб молока було багато.

Знахарі поспішали зібрати до сходу сонця лікарські рослини, поки на їх квітках і листі цілюща роса була. Приготовані на цих рослинах відвари з настоянками від будь-яких недуг зціляли.

Молоді дівчата поспішали за росою, щоб красу і молодість собі продовжити. Обличчя і шию вмивали, а тіло обтирали живлющою вологою, зібраною на лляний рушник.

Якщо між подружжям починаються чвари, то не завжди це свідчить про те, що любов пройшла, можливо, хтось навів на сім’ю негативну установку. Позбутися від чорного чаклунства допоможе сьогодні роса.

Її збирають у ємність, а вдома кроплять росою всі кути за допомогою гілочки звіробою. При цьому треба постійно вимовляти молитву «Отче наш». Якщо залишиться роса, потрібно вилити її на порозі будинку.

  Куди піти у Львові у вихідні 11-13 лютого

Погодні прикмети на 25 липня

  • Погода на 25 липня підкаже, якою буде майбутня осінь. Сонячний день сьогодні — провісник теплих і ясних осінніх місяців.
  • Якщо сьогодні вранці немає роси, значить, очікується непогода.