Актуальні новини

На Запоріжжі археологи знайшли нерозграбоване скіфське поховання

На Мамай-Горі в Запорізькій області археологи знайшли нерозграбоване поховання скіфського воїна.
Про це повідомляють на Facebook сторінці спільноти Мамай-гора.
Археологи з’ясували, що знайдений кістяк – юнак 18-20 років. Поховання воїна супроводжував короткий меч із золотими прикрасами – акінак.
”Він був вершником, майстром як ближнього, так і дального бою. Про це свідчить інвентар, що супроводжував його до потойбіччя. Праворуч знаходилися уламки кістяних псаліїв і застібки для кінської вузди. Зліва – залізна бойова сокира, бронзові та кістяні стріли, і окраса всього комплексу – скіфський короткий меч, акінак, із золотими обкладками, листами руків’я, перехрестя та ковпачком для вістря”, – йдеться у повідомленні.
Археологи знайшли ще буси зі склопасти, підвіски з зубів благородного оленя, золоту сережку та золоту підвіску із крейдяною вставкою.
Поруч також знаходилось розграбоване поховання воїна похилого віку. Тому припускають, що юнак був зброєносцем великого вождя.
“Окрім унікального інвентарю, цей комплекс має й додаткову наукову цінність, бо поглиблює час зародження скіфського могильника на Мамай-Горі до VI ст. до н.е. Більшість пам’яток тут належить IV-III ст. до н.е.”, – розповіли дослідники.

  5 найбільш очікуваних фільмів і мультфільмів другої половини 2022 року

Залишити відповідь