В цей день необхідно відшукати в лісі березу, щільно всім тілом притиснутися до її стовбура і повідати про свої печалі.

В православ’ї 3 лютого згадують про преподобного Максима Сповідника. У народному календарі називається дата Максим-розрадник або день Максима, інформує Ukr.Media.

Ким був преподобний Максим?

Проживав Максим у VI-VII століттях, родом походив зі шляхетної родини, яка жила в Константинополі. Коли йому було п’ятдесят років, вирішив піти у чернецтво, незабаром став ігуменом обителі.

Відомий як затятий прихильник християнської віри, за це був підданий гонінню і тяжким катуванням. Його позбавили язика і правої руки, після чого кинули у в’язницю. В 662 році він помер. Максим є покровителем дітей-сиріт та вдовствующих жінок.

Які на цей день існують традиції і обряди?

На Русі 3 лютого було заведено проводити ритуал для залучення сімейного щастя. Подружжя бралося за руки і виходили на вулицю. Ставали в саду під деревами, струшували сніжок або іній з гілок і одночасно говорили: «Що Бог в одне ціле поєднав, того людина не зможе роз’єднати».

А ще в цей день слов’яни вирушали в ліс, якщо виникала нерозв’язна і складна життєва ситуація. Необхідно було відшукати там березу, щільно всім тілом притиснутися до її стовбура і повідати про свої печалі.

На зворотному шляху обов’язково на розум приходило вірне рішення, тільки до будинку треба йти, не зупиняючись і не розмовляючи ні з ким.

Хто такий Дух Розрадник і як до нього правильно звернутися про допомогу?

Преподобний Максим — розрадник в образах і помічник у нещасті. Сьогодні прочитайте йому молитви і згадайте тих людей, які виручали вас, втішали добрим словом і надавали допомогу у скрутній життєвій ситуації.

  Жанна Бадоєва відверто розповіла про життя за кордоном

Святий не тільки дає розраду, але і вчить нас: «Щоб одне горе пішло, а інше його місце не зайняло, на Духа Розрадника обіприся і йому помолися».

Що означає слово «розрада»? У психологічній термінології так називають надану підтримку людям, які страждають від важких непоправних втрат, наприклад, якщо померла улюблена людина.

У слов’ян смерть вважалася головним приводом для втіхи, хоча бувають і інші (хвороба, старість, бідність, вигнання, аварія або катастрофа).

Жаліслива людина завжди щиро постарається допомогти тим, хто опинився в горі, смутку і печалі, візьме участь в їхній долі, заспокоїть доброю справою або словом.

З давніх часів люди знали, що робити добро набагато важливіше, ніж творити зло. Є навіть прислів’я на цей рахунок: «Лихо згадувати будуть, а добро повік не забудуть».

За добрі справи Всевишній неодмінно нагородить по заслугах, а кожен поганий вчинок рано чи пізно буде покараний.

Добрі вчинки люди називали Божими справами, з яких зводяться сходи до неба. А злими вчинками людина служить дияволу, з них вибудовується шлях в пекло.

У християнському розумінні втіха — це блага дія Святого Духа, який дарує людині радісне і мирне існування. 3 лютого заведено молитися Святому Духу (третьої іпостасі Святої Трійці). Інакше його звуть Дух Розрадник, оскільки в бідах і скорботах він дарує нам розраду.

Ісус Христос називав його Дух Істини, коли під час Таємної Вечері вів таємну розмову з учнями. Дух Розрадник вчить нас правді і дарує спасіння. Після Вознесіння Спасителя саме Святий Дух зійшов до апостолів, і утішив їх в розставанні.

Він вселився в них, спрямував на вірний шлях, і апостоли зраділи. Святий Дух вселяється в скорботних людей, втішає їх, дарує пізнання істини і блага. Тому необхідно як можна частіше вимовляти молитву Духу Розраднику.

  Дочка Ольги Сумської скинула 10 кг і поділилася секретом схуднення

Прикмети погоди на 3 лютого

  • В цьому році можна чекати щедрий хлібний урожай, якщо в ніч на 3 лютого видніється крізь хмари місяць.
  • Морози протримаються ще довго, якщо сьогодні ясне небо без жодної хмаринки.