В цей день необхідно віддати всі борги, інакше весь наступний рік в боргах проведете.

День Модеста за старим календарем святкують 18 грудня. Християнська церква почала святкування день Модеста в VII ст., в честь архієпископа Єрусалиму. Через те, що календар змінювали, а свята переносилися, перенесли і день Модеста. Тепер його справляють 31 грудня, інформує Ukr.Media.

З давніх часів, останній день перед настанням Нового року носить досить цікавий сенс, значення його полягає не лише в тому, щоб гідно зустріти наступаючий рік.

Історія свята

З самого дитинства Модест хотів віддати життя на служіння церкві, і тому в юнацькі роки постригся в ченці. До своєї служби він ставився з належною повагою і старанням, виконував всі обов’язки, які поклали на нього і дуже швидко став настоятелем в храмі.

За часів нападів ворожих персів, під управлінням царя Хозроя, церкви і храми знищувалися скрізь, де тільки не проходило військо. На своєму шляху вони брали в полон християн або вбивали їх. Так, перси полонили Єрусалимського патріарха, і Модест став виконуючим обов’язки глави церкви. За час свого служіння він зробив дуже багато хороших справ: відбудовував храми, зруйновані персами, і ховав убитих воїнів-християн.

Коли через 14 років з полону повернувся патріарх, Модест звільнив займаний пост, і залишився служити при храмі. Так минуло багато років, і вже після смерті патріарха він був обраний новим главою церкви. Святий залишався на цій посаді до кінця свого життя.

Традиції та обряди

На Русі свято відзначали всі селяни, вважалося що в цей день треба віддавати данину святому для того, щоб в році, що наступив худоба була здоровою. Вважається що святий оберігає стада тварин від нападів диких звірів. Тому, в цей день проводили пишне свято, з пивом і м’ясними стравами.

  Мерія погодила будівництво мистецького комплексу у центрі Львова

У цей день можна передбачати свою долю на наступний рік. Дізнатися свою долю, міг будь-хто. Ворожіння проводили наступним чином.

Дівчата і хлопці приходили в ангар, лягали на струм (струмом називалося місце, на якому молотили і замішували тісто для булок) і прислухалися, до появи звуків під тим, хто лежав на струмі. Якщо починало дзвеніти — то ворожбитів чекає весілля, молотити — то в найближчому майбутньому він розбагатіє. А ось чути стукіт — потрібно побоюватися, може спіткати сумна доля.

Також в день Модеста жінкам не можна грати в карти. Якщо не дотримуватися цієї традиції, то весь урожай огірків склює домашня птиця.

У цей день вважали, що з людьми розмовляють ангели, через дітей, тому дорослі слухали дитячі прохання та побажання.

Прикмети

Для щастя і удачі в житті, вважалося, що 31 грудня в будинку потрібно було провести наступні дії:

  • Потрібно було купити віник, пов’язати його червоною ганчіркою, поставити в будь-який кут будинку, мітлою вгору.
  • Обов’язково помитися для того, щоб змити весь негатив.
  • Вхідні двері прикрасити вінком.
  • Порозумітися з усіма близькими, попросити їх пробачити всі образи.
  • Перед настанням Нового року, пройтися по будинку і поставити запалену свічку в кутку кожної кімнати.
  • І, звичайно ж, в цей день пригощали домовика. Йому потрібно було поставити миску салату і налити кухоль вина.
  • Якщо в цей день вимести все сміття з дому і спалити в багатті, то вважається що всі сварки і негативна енергія піде з дому.
  • Крім усього іншого, вважалося, що 31 грудня це доба, коли розгулювалася нечиста сила. Якщо в інші дні вона бешкетувала тільки ночами, то в день Модеста нечиста розгулюється всі 24 години.
  • Через це, на столах не можна було тримати неприкритими молоко і ножі. Вважалося, що в молоко можуть забратися злі духи, а з ножами вони почнуть грати, що ні до чого доброго не приведе.
  Куди піти у Львові у вихідні 14-16 травня