Актуальні новини

Гостею цьогорічного BookForum стане авторка світового бестселера про Голокост

Цьогоріч гостею 27 BookForum стане письменниця Гізер Морріс – авторка роману «Татуювальник Аушвіцу», який очолив список бестселерів за версією The New York Times та був проданий понад 3-мільйонним накладом. Про це повідомили організатори BookForum.

Гізер Морріс народилася у містечку Те Авамуту, що у Новій Зеландії. Її дитинство та початкові шкільні роки минули в селі Піронгія. У 1971 році переїхала в Австралію, в місто Мельбурн, де зустріла свого чоловіка, Стіва Морріса. Згодом народила двох синів і доньку, отримала ступінь бакалавра політології в університеті Монаша. До 2017 року працювала у відділі соціальної роботи Медичного центру Монаша.

Її роман «Татуювальник Аушвіцу» українською для видавництва «Книголав» у 2018 році переклала Ольга Захарченко. Книга розповідає про Голокост. Проте не лише. Це реальна історія про закоханих, що пройшли табір смерті. У 1942 році в Аушвіці зустрілись татуювальник Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером і вона прийшла зробити нове. Між ними виникло кохання, яке пізніше пережило важкі випробування і переросло у 56 років подружнього життя.


Роман в українському перекладі вийшов у видавництві «Книголав»

Із Лалі Соколовим Гізер Морріс познайомилася у 2003 році і ця зустріч змінила їхні життя. Понад понад 50 років Лалі мовчав про своє минуле і наважився розповісти про це лише у віці 87 років. Протягом трьох років Морріс навідувалась до Лалі, а він розповідав про те, що трапилось з ним у концтаборі. Спочатку ця історія мала бути сценарієм та зрештою стала романом «Татуювальник Аушвіцу», який вперше був виданий 11 січня 2018 року у Великій Британії видавництвом Bonnier Zaffre.

  Порошенко дав доручення щодо мовлення ATR по всій Україні, включно з Кримом

До слова, до 27 BookForum видавництво «Книголав» видає новинку авторки — сиквел до попередньої книжки — роман «Подорож Цильки». Це реальна історія про Сесилію Кляйн, дівчинку, яку в 16 років вислали в концтабір Аушвіц. Пізніше її вислали у Сибір. Цильці довелося подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася.

Нагадаємо, 27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться 16-20 вересня. Цьогоріч він вперше відбудеться в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. До слова, всі події цьогоріч будуть безкоштовними, оскільки BookForum відбуватиметься за підтримки Українського культурного фонду. Повну програму обіцяють опублікувати у другій половині серпня.

Залишити відповідь