Важку життєву ситуацію можна перервати саме сьогодні.
В православ’ї 31 травня згадують мученика Феодота Анкірського і сім дів. За народним календарем дату називають Федот-вівсяник, Сім Дів або просто день Федота, інформує Ukr.Media.
Ким був святий Феодот
Жив Федот в містечку Анкіра в Галатійській області в III-IV століттях. Він був не бідною людиною, мав власний готель. Але спосіб життя вів цнотливий, постійно молився й постився. Після бесід з Феодотом багато язичників зверталися у віру Христову.
Бог нагородив Феодота здатністю зцілювати людей. Йому достатньо було покласти руки на людину, щоб вилікувати.
Коли до влади прийшов жорстокий імператор Діоклетіан і влаштував затяті гоніння на християнство, в готелі у Феодота багато віруючих знайшли притулок і їжу, сховавшись від язичників.
Особливо страшні випробування випали на долю семи дів, яких злісний правитель віддав блудним чоловікам на наругу. Але дівчата стали молитися, і насильники не змогли до них навіть доторкнутися.
В сказі Діоклетіан наказав повністю оголити дівчат, провести їх в такому вигляді через все місто і після цього втопити в озері.
Одна з дів на ім’я Текуса була Феодоту тіткою. Вона прийшла до племінника в сновидінні і попросила поховати їх тіла. Феодот виконав прохання і віддав тіла землі, за це його самого стратили усікновенням голови.
Які на цей день існують традиції і обряди
На Русі був древній звичай — їсти в день Федота відварені яйця. Вірили, що той, кому здвоєний жовток дістанеться, скоро неждано-негадано розбагатіє.
Дату 31 травня наші предки називали Федот-вівсяник, тому що в цей день з допомогою дубових листочків було прийнято гадати про майбутній урожай вівса.
Люди віднаходили дубок і дивилися — якщо біля дерева на землі листя лежало, значить, майбутнім літом овес погано вродить. Якщо ж все дерево було вкрите листям, і жодне з них не впало, то можна чекати багатого врожаю вівса.
Використовуйте сьогодні силу дуба для здоров’я і молодості свого тіла!
Люди здавна навчилися використовувати могутню силу могутніх дубів для того, щоб залучити в своє життя міцне здоров’я, невичерпну енергію, стійкість і мужність.
Саме 31 травня було заведено виконувати магічні народні обряди в дубових гаях.
У слов’ян дуб вважався деревом чоловічим, покровителем природжених бійців і воїнів. Вірили, що дуб здатний і енергією чоловіка підживлювати, і рани лікувати.
Але і у жінок бували життєві ситуації, коли йшли вони до дуба, притискалися щільно до його могутнього стовбура й благали про допомогу. Наприклад, коли на роботі вимоталися, сильно з кимось посварилися, важко захворіли або моторошна депресія накотилася.
Ритуал проти самотності
Дівчатам, яким ніяк не вдається гарного нареченого знайти і сім’ю створити, треба 31 травня провести наступний обряд.
1. Потрібно взяти три гілки:
- першу з дуба;
- другу з будь-якого жіночого дерева (береза, липа, верба, горобина, осика);
- третю з чоловічого дерева (тополя, каштан, клен, кедр, ясен).
2. Всі три гілочки скласти разом і обмотати стрічкою або ниткою червоного кольору.
3. Тепер трохи побити себе гілками і виголосити при цьому замовний текст:
«Як гілки дерев з’єдналися воєдино, так і я з судженим мені нареченим в одну сім’ю об’єднаюся. Як гілки червоною стрічкою зв’язалися, так щоб наші серця один до одного навік прив’язалися. Милий мій, прошу тебе, до мене скоріше приходь і любов’ю своєю обдаруй. Мої слова скріпила дубом. Амінь».
4. Після цього гілочки треба спалити і попіл розвіяти за вітром. Зовсім скоро дівчина зустріне свою другу половинку і вступить у шлюб.
Щоб підсилити ефект від ритуалу, можна попросити провести його когось з близьких родичів, які перебувають в щасливому шлюбі.
Ритуал на одужання
Коли людина хвора тривалий час, і ніяк не настає одужання, то з кожним днем вона почувається пригніченою. Вона до всього проявляє повну апатію. Стародавні лікарі і знахарі радили в такому разі відправити пацієнта в дубовий гай на цілий день.
Людині треба там нагулятися, потім вибрати дерево, яке сподобається більше за інших, руками його міцно обхопити і притулитися до стовбура. Так потрібно стояти як мінімум 10-15 хвилин (чим довше, тим краще).
При цьому подумки або тихенько вголос треба звернутися до могутнього дерева, щоб воно поділилося своєю міцністю і могутністю, життєвих сил додало, захистило від бід і допомогло одужати.
Ніколи дуб людям шкоди не робив, приносив тільки користь. Після прогулянки в дубовому гаю людина, яка хворіє, знову починає відчувати радість життя, відчуває прилив сил і здоров’я.
Прикмети погоди на 31 травня
- У найближчий тиждень чекайте хорошу погоду, якщо 31 травня купчастою зграйкою розліталися мошки.
- Скоро задощить, якщо сьогодні в лісі неприродно голосно стукають дятли по деревах.