Чому сьогодні треба завісити дзеркала в будинку?

Православні християни 27 березня згадують преподобного Венедикта Нурсійського. Дата за народним календарем називається Венедиктів день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Венедикт?

Народився Венедикт в італійському місті Нурсії, жив у V-VI століттях. Походив зі знатного роду, тому в юнацькому віці батьки відправили Венедикта вчитися в Рим. Але він прийняв рішення присвятити своє життя Господу і став відлюдником.

Венедикт вважається засновником першого в Європі офіційного монастиря Монте-Кассіно, у якого був чіткий регламент, структура та статут.

Бог наділив Венедикта даром чудотворення. Згідно з легендою у сусідстві з монастирем було село. В одній із селянських родин померла дитина. Венедикт воскресив її з допомогою молитов.

Святий відійшов в інший світ в 547 році у своїй монастирській обителі. Вважається, що Венедикт — небесний покровитель Європи.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Сьогодні в православ’ї також день вшанування ікони Богородиці «Феодорівської». До цього образу Божої Матері моляться про здоров’я всіх членів родини і про подружнє щастя. Вагітні жінки молять, щоб пологи пройшли легко і швидко, а малюк народився міцним і здоровим.

Здавна на Русі в Венедиктів день існувала заборона на будь-яку роботу з гострими, колючими та ріжучими предметами. Тому намагайтеся сьогодні обходитися без ножиць, ножів і сокир.

Постарайтеся сьогодні до заходу сонця в дзеркало не дивитися

Слов’яни 27 березня намагалися не дивитися в дзеркала, поки сонце не сховається за горизонтом. Вірили, що саме в цей день задзеркалля по максимуму витягає з людини її життєву енергію.

Найбільше побоювалися зіткнутися з задзеркаллям люди похилого віку. Боялися, що побачать там свою смерть, яка незабаром за ними і з’явиться.

  8 листопада — день Дмитра Солунського: історія, традиції та прикмети свята

Щоб протягом дня, проходячи повз, випадково не подивитися в дзеркало, люди з самого ранку завішували їх тканиною. Маленькі дзеркала загортали в тканинні клапті.

Розповімо, в яких ще випадках також не бажано дивитися в дзеркала:

1. Двом людям одночасно дивитися в одне дзеркало не можна.

2. Щоб не втрачати сили і не хворіти, не можна сідати спиною до дзеркала і дивитися в нього через плече.

3. Задзеркалля забирає у людини життєві сили, красу та молодість. Тому якщо не хочете швидко старіти, не дивіться в дзеркало довго.

4. Категорична заборона на розбиті дзеркала і вже тим більше на їх осколки. В них ніколи не можна дивитися. Навіть найменший шматочок містить негативну енергетику, причому набагато більшу, ніж саме розбите дзеркало. Негатив багаторазово посилюється в залежності від кількості осколків.

5. Не дивіться в дзеркала, якщо в них відображені джерела світла (лампи, сонце). У народі кажуть, що це призводить до очних захворювань, можна осліпнути.

6. Людям, які хворіють, не бажано дивитися в дзеркало.

7. Ніколи не зупиняйтесь біля дзеркала вночі, йдіть повз і не дивіться. З півночі до третьої години ранку дзеркальна поверхня є найтоншою межею між реальністю і світом злих духів. У людини, що дивиться вночі в дзеркало, підвищується шанс тісного зв’язку з потойбічними силами.

Водночас через дзеркальну поверхню відкриті двері в інший світ. Душі покійних можуть спостерігати за тим, хто крутиться біля дзеркала, і тягти з нього життєві сили.

8. Не рекомендується розглядати своє відображення в дзеркалах у громадських місцях (кінотеатри, ресторани, клуби, театри, вокзали). Якщо ж ви опинитеся в такому приміщенні, де це неминуче (кругом одні дзеркала), потрібно мати при собі в якості захисту маленьке люстерко в кишені. Тільки ні під яким приводом нікому його не давайте.

  В Україні розпочався Нацвідбір на Євробачення-2020 з оновленими умовами

9. Дітям до одного року не можна бачити в дзеркалі своє відображення. Так що не показуйте маленьким дітям дзеркала.

10. Не дивіться в дзеркала, коли вам сумно або плачете. На дзеркальній поверхні за день збирається та зберігається вся навколишня енергетика — і негативна і позитивна. Якщо будете дивитися на себе в сльозах, так потім заплакані весь день і проведете.

11. Щоб захистити себе від бід і хвороб, ніколи не дивіться в дзеркало при світлі свічок.

12. Не дивіться на себе в дзеркало, коли жуєте або їсте.

13. Ніколи не користуйтеся чужими дзеркалами.

Погодні прикмети на 27 березня

  • Літо буде теплим і врожайним, якщо 27 березня гримить грім.
  • Якщо Венедиктів день морозний, значить, ще тиждень протримається холодна погода.