В цей день потрібно обов’язково працювати, оскільки саме це обіцяє благополуччя, багато грошей найближчим часом.

День Кіндрата є народним святом. Церквою в цей день поминається один з сімдесяти апостолів — Кіндрат. А також єпископ Іпат і пресвітер Андрій, які пожертвували життям за віру. Інші назви свята — Двори і День родючості. В день Кіндрата належало працювати, а дівчата часто прибирали двори. Святкову подію відзначають 4 жовтня, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Кіндрат був апостолом, який наставив на шлях спасіння багатьох людей. Серед них було чимало ідолопоклонників, представників язичництва. За це язичники затаїли на нього злобу. Він приносив у світ слово Боже. Кіндратом була написана апологія, яка захищала людей у суді. Сталося це в 126-му році. Він зачитав її імператору. Імператор Адріан залишився під сильним враженням цієї праці. Це стало приводом для видання указу про заборону засудження людини, не маючи на те доказів. Язичники, які затамували злобу, одного разу побили Кіндрата. Йому вдалося залишитися в живих. Але він був кинутий в темницю і там від голоду помер.

Інші святі мученики, єпископ Іпатій і пресвітер Андрій, виступили проти знищення ікон. Ця подія трапилася за правителя Лева Ісаврянина. Імператор вступив зі святими в дискусію в надії переконати їх. Але праведники стояли на своєму. І їм вдалося відстояти православні ікони. Святі мученики були поміщені в темницю. Вони не відмовилися від своїх переконань, за що їх засудили до страти.

Традиції та обряди

День називався днем родючості і землеробства. Тому в цю дату не прийнято було сидіти без діла. Насамперед займалися удобренням землі. Робили це, переважно гноєм. Вважалося, що проведений в праці день принесе благополуччя. Але була і зворотна думка, яка свідчила, що людина, у якої немає багатства, не зможе його отримати в житті. У селян цей день був початком молотьби зерна. У спеціальному молотильному приміщенні внизу розводили вогонь. Тепло крізь підлогу з гратами піднімалося вгору. Так сушилося колосся, яке потім легко було молотити.

  Культова американська музикантка Патті Сміт стане гостею Форуму видавців

Шанування віддавалося і першому снопу. Його вважали особливим. У ранковий час трудівникам подавали вівсяну кашу. А ввечері пригощали пирогами. Це день ще має назву “двори”. Дівчата, які збиралися заміж, ретельно прибирали свій двір. Вважалося, що в неприбраний двір сваха може не увійти. Свахи, якщо заходили у двір до дівчини, оглядали кожен кут з особливою ретельністю. Наскільки у господині все прибрано і чи не валяється де посуд і домашнє начиння. Свахи ходили по дворах і дивилися, чий двір найкращий, найбільш прибраний. Заміжні дівчата в цей день робили обмивання. Дівчата після збору брали перший сніп з декількох колосків, прикрашали його. Потім здійснювали обхід двору з цим снопом. Так зберігалася цілісність сім’ї і призивався багатий урожай.

Прикмети

Святкова подія рясніє своїми прикметами. В основному, в цю дату займалися передбаченням погоди:

  • Великий достаток горіхів, але при цьому відсутні гриби. Таке явище означало морозну зиму з великою кількістю снігопадів.
  • Якщо сонце в цей день мало яскравий помаранчевий колір, очікували сильний вітер.
  • Погода на цю дату віщувала таку ж погоду і протягом місяця.
  • Повільний рух перистих кучерявих хмар означав, що погода буде поступово поліпшуватися.
  • Вітер дме з півночі, але погода ясна. Це свідчило про морозну зиму.
  • Різке похолодання в цей день свідчило про раннє настання зими.
  • Наявність значних кіл біля сонця і місяця з червоними обводами внутрішньої частини говорило про наближення непогожої погоди.
  • Прохолодний день і настання тепла ближче до ночі свідчило про наближення негоди.