Чому сьогодні до кінця дня треба віддати грошові борги?
В православ’ї 9 грудня відзначається річниця освячення храму Георгія Побідоносця в Києві. У народному календарі називається дата Юріїв день, Єгорій холодний, Єгорій зимовий (Юрій і Єгор вважаються похідними від імені Георгій), інформує Ukr.Media.
Ким був святий Георгій?
Родом Георгій походив з благочестивої християнської сім’ї. Прославився він своїми дивовижними подвигами, один з яких — перемога над величезним жахливим змієм, який проживав в озері.
Цей змій тримав у страху людей, іноді виповзаючи і пожираючи чергову жертву. Тільки Георгію вдалося з ним розправитися. Але самого святого після жорстоких тортур убили язичники за те, що відмовився зректися віри Христової.
Які на цей день обряди і традиції?
На Русі Юріїв день шанувався, як свято сили і мужності. Згадують сьогодні не тільки Георгія Побідоносця, але і всіх воїнів, які билися і склали голови за вітчизну.
За народною традицією, 9 грудня слабеньких хлопчиків і чоловіків парили в лазні, гарненько б’ючи дубовими віниками, після чого змащували вовчим жиром все тіло. Вважалося, що після такого обряду до них перейде сміливість вовка і сила дуба.
У Юріїв день наші пращури не ходили на полювання, побоюючись постраждати від диких звірів. Ведмеді до 9 грудня у своїх барлогах вже міцно засинали, а от вовки навпаки ставали злими від лютого холоду і ближче до людських поселень підбиралися, могли напасти або домашню тварину потягти.
В народі існувало повір’я, що сам святий Георгій відпускає вовків в цей день на свободу, а вони починають справляти свої вовчі весілля. Так що люди воліли обходитися якийсь час без полювання, зате залишатися живими і здоровими.
У Юріїв день ті, кому належало вирушати в далеку дорогу, рано-вранці йшли в храм і замовляли молебень, щоб шлях був безпечним і вдалим.
Постарайтеся до кінця сьогоднішнього дня розплатитися з усіма боргами
З давніх часів, коли пан наймав на роботу селян, повелася на Русі традиція — до дня Юрія обов’язково розплачуватися з усіма боргами. У найманих працівників за тиждень до 9 грудня і ще тиждень після цієї дати було право змінити одного роботодавця на іншого.
Всі сільськогосподарські роботи на полях до цього дня вже завершувалися, а до наступного сезону ще уся зима була попереду, от і був у людей час на роздуми — на попередній роботі залишатися чи до нового хазяїна піти?
Якщо люди переходили до іншого роботодавця, існував звичай — колишній пан мав виплатити їм все до копійки, не залишаючись в боргах, інакше сам потім загрузне у фінансових проблемах.
І відповідно навпаки, якщо селяни господареві грошей заборгували, то мали все повернути, в іншому випадку їм загрожувало весь наступний рік в бідності і боргах прожити.
Відтоді так і повелося — до дня Юрія треба неодмінно з боргами розрахуватися, щоб в майбутньому році грошей на все вистачало, і позичати не доводилося. Погодьтеся, коли ми беремо в борг гроші, це викликає неприємні емоції.
Насамперед, пригнічує на моральному рівні. Та й рішення проблеми виходить тимчасовим, адже через якийсь термін гроші доведеться повертати. Але найголовніше, борги стають перешкодою для поступлення в наше життя фінансових потоків.
Комусь давати в борг теж не дуже приємно, навіть якщо давно і добре знаєш людину, все одно є шанс не отримати своїх грошей назад.
Якщо так склалося, що вам доводиться позичати гроші, то дотримуйтесь при цьому перевірені століттями прикмети:
1. Щоб гроші завжди водилися, борг повертайте вдень. Але тільки не ввечері, в цей час будь-які фінансові операції ведуть до розорення.
2. Коли позичаєте, беріть купюри лівою рукою, а віддавайте завжди правою.
3. Ніколи не повертайте борги у п’ятницю.
4. Не позичайте грошей 31 грудня і 1 січня, інакше весь наступний рік проживете в боргах.
5. Не давайте грошей у борг знайомим, рідним і друзям у вівторок і неділю, 13 числа кожного місяця і 7 квітня (у православне свято Благовіщення).
Погодні прикмети на 9 грудня
-
Якщо у Юріїв день гілки дерев інеєм припорошені, значить, у наступному році очікується багатий урожай.
-
Вовки 9 грудня поблизу людських осель завивають — до сильного похолодання.
-
Якщо сьогодні лютий мороз, то такою буде вся наступна зима.