Актуальні новини

Берлінський кінофестиваль відмовився від поділу нагород за гендерними ознаками

Берлінський кінофестиваль з 2021 року відмовиться від нагород за кращу жіночу та чоловічу ролі. Замість них присуджуватимуть «Срібних ведмедів» просто за кращі головну роль та роль другого плану. Про це повідомила прес-служба фестивалю.

Там зазначають, що такі нагороди є гендерно-нейтральними.

«Ми вважаємо, що скасування поділу нагород за ознакою статі – це сигнал до більш гендерно-чутливого розуміння в кіноіндустрії», – зазначили керівники «Берлінале» Марієтта Ріссенбек і Карло Шатріан.

Організатори повідомили, що кінофестиваль відбудеться у звичайному форматі, але відповідно до правил та обмежень щодо поширення коронавірусу, які діятимуть.

Зазначимо, що цьогорічний 70-тий «Берлінале» не скасовували через коронавірус, оскільки традиційно провели його наприкінці лютого, ще до епідемії коронавірус у Європі.

Наступного року окрім нагород за головну роль та роль другого плану вручатимуть ще шість: кращий фільм, кращий сценарій, кращу режисуру, гран-прі журі фестивалю і приз журі, а також нагороду за видатні досягнення в кіно.

Берлінський кінофестиваль є одним з найбільших у Європі на ряду з Венеційським та Каннським. Заснований він у 1951 році. Нині «Берлінале» вважають найбільш відвідуваним кінофестивалем світу. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб на ньому були представлені фільми з якомога більшої кількості країн.

  12 серпня — Силуан і Сила: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь