Дізнайтеся свою долю в сфері грошей.

6 жовтня в православ’ї шанують ранньохристиянську мученицю діву Іраїду (Раїсу) Олександрійську. У народному календарі дата отримала назву день Іраїди, славлення пічників, Іраїда Спірна, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Іраїда?

Проживала Іраїда в III-IV століттях у місті Олександрії, її батько був священнослужителем. У віці дванадцяти років вона обрала для себе чернечий життєвий шлях. Одного разу Іраїда прийшла до джерела за водою і побачила корабель, на якому знаходилися більше сотні християн, ув’язнені за своє віросповідання в кайдани. Вона добровільно до них приєдналася. Коли судно причалило до берегів міста Антинополя, Іраїду серед перших піддали жорстоким тортурам, після чого обезголовили мечем. Слідом за нею прийняли мученицьку смерть і інші в’язні.

Обряди й традиції цього дня

На Русі традиційно в день Іраїди починали протоплювати хати. Але перш запрошували пічників для огляду і ремонту печей. Тому день і отримав в народі назву славлення пічників. А після обов’язково заговорювали пічне вугілля словами: «Як гаряче вугілля розгорається, так добре моя хата прогрівається». Вважалося, що після такого ритуалу дров вистачить на всю зиму і в домі завжди буде тепло.

Наші предки вірили, що 6 жовтня можна скаржитись на свої біди й печалі, і вже тим більше їх перераховувати. В іншому випадку можна накликати на себе ще стільки ж нещасть.

Дізнайтеся сьогодні, яка вас чекає фінансова доля

Дату 6 жовтня прозвали в народі Іраїдою Спірною, тому що в цей день було заведено дізнаватися свою грошову долю. Але зробити це можна в тому випадку, якщо поруч з вами є місце злиття двох річок. Людині, яку переслідують фінансові проблеми, потрібно підійти до такого місця з двома однаковими глечиками і набрати в них рівну кількість води з кожної річки. Потім глечики несуть додому, залишають відкритими і спостерігають, в якому з них швидше не стане води. Якщо вперед випарувалася вода, набрана з більш повноводної річки, то грошові проблеми нікуди не зникнуть.

  Kalush Orchestra увійшов до фіналу конкурсу Євробачення

Також можна дізнатися свою грошову долю за народними прикметами про бідність і багатство. Вони перевірені людьми протягом багатьох століть. Не зайвим буде дотримуватися їх і зараз, це допоможе вам зберегти і примножити матеріальні блага.

Побутові прикмети на багату долю

Виявляється, якщо правильно вести домашній побут, то можна назавжди позбутися від марнотратства і бідності, і навіть здобути багатство.

Затіваючи прибирання в будинку, починайте від порогу вхідних дверей. Мести підлогу у напрямку до порогу не можна, так можна вимести з дому багатство і добробут. Завжди займайтеся прибиранням у світлий час доби, не підмітайте і не мийте підлоги до світанку і після заходу сонця.

У будинку повинен бути тільки один віник, зберігати його слід ручкою вниз. Якщо купили новий віник, а старий ще не викинули, то покваптеся це зробити. Користуючись двома різними віниками, господиня привертає в будинок злидні.

Ніколи не сідайте на стіл; того, хто так чинить, чекає бідність.

Вас будуть переслідувати грошові втрати, якщо виносите сміття ввечері.

Щоб уникнути бідності, ніколи не залишайте на столі порожні пляшки і ключі.

Не позичайте нікому після заходу сонця хліб і сіль.

Якщо у вас були гості, то після їх відходу, витрушуйте скатертину тільки на вулиці. Навіть якщо збираєтеся після цього пилососити або підмітати, не струшуйте крихти в будинку на підлогу, інакше у вас перестануть водитися гроші.

Народні прикмети 6 жовтня

  • Якщо в коморах на день Іраїди кишать польові миші, отже, майбутня зима буде сувора.
  • Якщо сьогодні кури раскудахтались, а серед ночі закричав півень, значить погода погіршиться і скоро почнеться негода.