Актуальні новини

День програмістів: події 12 вересня

Сьогодні IT-тишники відзначають неофіційне свято програмістів та комп’ютерщиків, що відзначається на 256-й день року.

Сьогодні IT-тишники відзначають неофіційне свято програмістів та комп'ютерщиків, що відзначається на 256-й день року.

 

Число 256 (два у восьмому ступені) вибрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято потрапляє на 12 вересня, в невисокосні – на 13 вересня.

Найчастіше слово «програмування» і все, з ним пов'язане, асоціюється у звичайної людини тільки з персональним комп'ютером, проте це не так. Практично кожен електронний пристрій – від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним управлінням – свого часу пройшли через руки фахівців з програмування.

Ми щогодини стикаємося з плодами праць того, що зробив програміст. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону – ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

Також в цей день…

У 1624 році в Лондоні пройшла випробування перша субмарина. Перший діючий зразок підводного човна був створений для короля Англії Джеймса голландським інженером Корнеліусом ван Дреббелем – у Лондоні була побудована і успішно випробувана в Темзі весельний підводний човен для 12 веслярів і 3 офіцерів.

1919 – маленький загін анархістів під проводом поета-символіста Р Д Аннунцо захоплює місто Фіуме (Рієка). Протягом чотирьох років місто буде вільним, але потім все-таки відійде до Італії. «Фазан красивий, розуму – ні унції; Фіуме сп'яну взяв Д Аннунцо..» – писав про цю подію Ст. В. Маяковського.

1921 – народився Станіслав Лем, польський письменник, сатирик, філософ, фантаст («Соляріс», «Голос Неба», «Мир на Землі», «Вторгнення з Альдебарана»). Цитата: «Люди не хочуть жити вічно. Люди просто не хочуть помирати».

  Які українські телеканали стали доступні на відкритому супутнику

1933 – народилася Тетяна Дороніна, російська радянська акторка («Мачуха», «Три тополі на Плющисі», «Старша сестра») і театральний режисер, народна артистка СРСР.

1940 – у Франції знайдена печера Ласко з доісторичними малюнками на стінах.

1944 – народився Володимир Співаков, російський скрипаль, диригент, керівник оркестру «Віртуози Москви».

1944 – народився Баррі Уайт, американські співак в стилі ритм-енд-блюз.

1949 – народилася Ірина Родніна, радянська фігуристка, триразова олімпійська чемпіонка, десятиразова чемпіонка світу, одиннадцатикратная чемпіонка Європи, шестиразова чемпіонка СРСР.

1958 – у компанії Texas Instruments створили першу мікросхему.

1959 – з космодрому Байконур стартувала ракета «Схід-Л» і вивела в політ автоматичну станцію «Луна-2», яка вперше у світі здійснила посадку на Місяці.

1961 – народилася Мілен Фармер (справжнє прізвище Готьє), французька співачка і актриса.

1972 – народився Джейсон Стетхем, британський актор («Карти, гроші, два стволи», «Великий куш», «Револьвер», «Перевізник», «Адреналін»).

1973 – народився Пол Уокер, американський актор («Форсаж 1-5», «Білий полон», «Плезантвіль»).

1986 – народилася Еммі Россум, американська співачка, актриса («Привид опери», «Таємнича річка», «Післязавтра»).

1990 – підписання договору про об'єднання Німеччини. Договір про остаточне врегулювання щодо Німеччини був підписаний міністрами закордонних справ СРСР, США, Великобританії, Франції, НДР і ФРН. Договір припинив дію прав і відповідальність чотирьох держав щодо Берліну та Німеччини і пов'язаних з ними угод.

1991 – у Києві демонтували монумент на честь Жовтневої революції на майдані Незалежності.

1992 – у космос полетіла перша подружня пара, перша темношкіра жінка і перший японський астронавт.

2008 – у Харкові відбувся перший і на той момент єдиний концерт групи Queen в Україні. Цим безкоштовним концертом група почала свій Європейський тур на підтримку акції боротьби зі Снідом. Queen у Харкові зібрали найбільшу за всю історію групи аудиторію. Благодійний концерт Queen + Paul Rodgers, присвячений боротьбі зі Снідом, з грандіозним успіхом пройшов на найбільшій площі України і зібрав неймовірну кількість глядачів – за оцінкою міжнародних експертів 12 вересня на площу Свободи і прилеглі вулиці прийшли 350 тисяч чоловік! В цей вечір були побиті відразу кілька рекордів. Концерт «Life must go on!» став найбільшою подією, присвяченою боротьбі зі Снідом в нашій країні, і одним з найбільш масштабних концертних подій в історії України. Він вписав нову сторінку в історію групи, оскільки за 40 років її існування ще ніколи концерти Queen не збирали такої величезної аудиторії.

  «Українською співати найважче»

Іменини відзначають: Олександр, Олексій, Ангеліна, Аполлінарій, Арсеній, Василь, Гаврило, Григорій, Данило, Денис, Євгенія, Єлизавета, Єфрем, Іван, Ігнатій, Леонід, Макар, Максим, Марія, Никодим, Микола, Павло, Петро, Сава, Семен, Спиридон, Степан, Федір, Христофор, Яків.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь