Актуальні новини

Фестиваль «Дні польського кіно» вперше відбудеться онлайн

Традиційний, уже п’ятнадцятий, фестиваль «Дні польського кіно» цього року пройде онлайн. З 16 до 24 жовтня можна буде не виходчи з дому подивитись чотири різножанрові польські фільми останніх двох років.

На онлайн-платформі відбудуться покази картин, що здобули нагороди на міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики.

Усі фільми демонструються польською мовою з можливістю обрати українські або англійські субтитри.

Дві події, відкриття та закриття фестивалю, таки відбудуться офлайн та будуть доступними лише для киян. Відкриє фестиваль 16 жовтня один із найкращих фільмів минулого року, фестивальний хіт та представник Польщі в оскарівських перегонах «Тіло Боже», а закриє 23 жовтня воєнна драма «Легіони». Онлайн ці картини не покажуть. Уся інша програми буде доступною для перегляду по всій Україні.

Програма фестивалю:

Ікар. Легенда про М’єтка Коша

17 жовтня, 19:00

Іkar. Legenda Mietka Kosza (на головному фото), 2019, біографічна драма. Режисер: Мацєй Пєпшиця. Актори: Давід Оґроднік, Ципріян Ґрабовський, Пйотр Адамчик

М’єтек втрачає зір ще дитиною. Мати віддає його на виховання до центру для незрячих дітей, де порядкують монахині. Там він дізнається, що музика може бути способом бачення та зв’язку зі світом. Він навчається грі на фортепіано, доки не відкриває для себе творчість Білла Еванса. Відтоді він бачить перед собою одну мету – стати найкращим джазовим піаністом у Польщі. Лауреат «Срібних Левів» та кількох індивідуальних відзнак 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині, а також Польської кінопремії «Орли».

Нічого не втрачено

18 жовтня о 19:00

Nic nie ginie, 2019, комедійна драма, 71 хв. Режисер: Каліна Алабрудзінська. Актори: Зузана Пулавська, Міхал Сурош, Пйотр Пацек

Клаудія, загнана у кут критикою матері, одержима прагненням допомогти іншим. Пшемек обожнює Польщу і ненавидить дурних людей. Тобто усіх. Донателло любить прісноводних черепах, Актор – лише себе. Майя живе так, як сказав Neflix. Усі вони беруть участь курсі терапії під турботливим наглядом Ремка. І творять найсмутнішу комедію року.

  "Секс у великому місті" повертається на телеекрани

Наднова

23 жовтня, 19:00

Supernova, 2019, трилер, 78 хв. Режисер: Бартош Круглік. Актори: Марек Браун, Марцін Гицнар, Марцін Зажечни

Троє людей, одне місце і одна подія, яка змінить життя кожного з них. Універсальна історія, заснована на реальних подіях, розповідає про кілька годин із життя сільської громади. Фільм показує стан людини, яка опинилася у пограничній ситуації, та змушує замислитися, чи випадково все відбувається у нашому житті. Кривава історія на межі драми, трилеру та фільму-катастрофи. Лауреат 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині за «найкращий режисерський дебют».

Залізний міст

24 жовтня о 19.00

Żelazny most, 2019, мелодрама, 84 хв. Режисер: Моніка Йордан-Млодзяновська
Актори: Юлія Кійовська, Лукаш Сімлят, Бартоломей Топа

Драматична історія про трьох героїв, пов’язаних любовними стосунками. Каспер, який працює бригадиром на шахті, має роман з дружиною свого друга Оскара – теж шахтаря. Щоб мати можливість зустрічатися зі своєю коханкою Магдою, Каспер відправляє Оскара працювати у віддалених та небезпечних ділянках шахти. Під час їх чергового побачення у шахті трапляється аварія, і Оскар опиняється відрізаним обвалом.

Залишити відповідь