Як правильно приходити в гості до новонародженого. Правила відвідування сім'ї з малюком.

Коли на світ з’являється малюк, всі поспішають привітати щасливих батьків. Багато хто не здогадується, що в перші тижні після виписки мама може себе погано почувати, та й дитині контакти зі сторонніми людьми протипоказані. Яких правил необхідно дотримуватися, при відвідуванні сім’ї з новонародженим, інформує Ukr.Media.

Не приходьте без попередження

Запитайте, в який час зручно нанести візит. Якщо вам його призначили, намагайтеся не спізнюватися, щоб не створювати незручностей. Не приводьте зайвих людей без дозволу господарів.

Не чекайте, що вас запросять за стіл

Якщо ви принесли в собою торт, запропонуйте його розрізати і заварити чай. Щоб не обтяжувати господарів, можете вимити посуд.

Не затримуйтеся надовго

Візит не повинен перевищувати однієї години. Слідкуйте за реакцією господарів, можливо, вони втомилися і хочуть відпочити.

Запропонуйте корисну допомогу

Батьки новонародженого в перші дні погано сплять вночі, сильно втомлюються, не встигають нічого робити по дому. Запропонуйте сходити в магазин, пральню, приготувати обід, доглянути за старшими дітьми.

Не просіть потримати дитину

Новонароджений добре знає тільки свою маму. На всіх інших людей він може відреагувати голосним плачем. Не варто нікому завдавати зайвих хвилювань.

Не давайте непотрібних порад

Навіть, якщо ви досвідчений батько, залиште при собі власну думку. Якщо вас не просять, не потрібно нічого радити. Багато рекомендацій, якими користувалися ще кілька років тому, вже застаріли.

Мийте руки

Дотримуйтесь правил гігієни, коли приходите в будинок з вулиці. Це особливо актуально в період пандемії.

Не цілуйте немовля

Цього не варто робити без дозволу батьків. Доросла людина може бути джерелом інфекції. Якщо дозволили, допустимо поцілувати в голову, але не в губи.

Не приходьте в гості, коли хворієте

  День захисту літніх людей — 15 червня

Це стосується не тільки сімей з новонародженими дітьми. Таке загальне правило безпеки здоров’я оточуючих.

Помилуйтеся дитиною

Батьки вважають, що їхній малюк найкрасивіший, чарівний. Підтримайте їх думку, похваліть немовля, помилуйтеся ним. Це дуже приємно мамі і татові.