У кожного свої методи для заохочення.

Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов розповіли у програмі «Зірковий шлях», яку ведуть Тимур Мірошниченко та Олена Вінницька, як вони заохочують своїх дітей, інформує Ukr.Media.

Артист балету Олександр Стоянов уклав договір із сином Тимуром.

«Припустимо, якщо Тимур підтягнеться сьогодні 5 разів — він отримує 10 гривень. Якщо на наступний день він зможе підтягнутися 6 разів — отримує ще 10 гривень, якщо 7 разів — ще стільки ж. Тобто це плата за рекорд, — пояснив свою систему заохочення Олександр Стоянов у програмі «Зірковий шлях», — Тимур вперше зробив підйом-переворот. Гроші стимулюють. Раніше він стрибав на нозі 25 разів. Я кажу йому: «Тім, фігня». За 3-4 дні, при мотивації грошима, він дійшов до 70. Такого результату у нього не було протягом 2-3 місяців. І так — у всьому».

Але його систему заохочення вмить порушила дружина і прима-балерина Катерина Кухар.

«У мене є шафа, поверхню якої дуже сильно зіпсували діти. Вона була в дитячих наклейках. І коли я робила генеральне прибирання, то з жахом на них дивилася, бо віддерти їх було нереально. Я розуміла, що це забере у мене півтори години, — розповіла Катерина Кухар. — Але 50 гривень зробили диво. Діти змили, сліду не залишилося. Взагалі все ідеально».

Хоча, за словами Олександра Стоянова, віддерти наклейки було нереально. Доводилося шкрябати і мити. Тому результат здивував батьків.

«Катя, звичайно, зіпсувала мені всю схему. Я її вибудовував весь час, у мене був певний прайс, — сказав артист балету Олександр Стоянов в інтерв’ю. — А тут прийшла Катя і каже: «50 гривень». Я запитав: «Мась, ти що, жартуєш? Потім мені будуть рахунки виставляти».

  Фільм убитого у Маріуполі режисера Кведаравічюса отримав спецнагороду у Каннах

Але ось психологи не схвалюють таку систему заохочення. Тим, хто мотивує грошима, фахівці радять переключитися на інші цінності, це набагато краще буде впливати на дитину.

«У дорослому віці людина буде помічати свої бажання, а не шукати якусь вигоду», — сказала кандидат психологічних наук Світлана Арефнія.