Актуальні новини

Хлопчик з обкладинки знаменитого альбому Nirvana через 30 років подав до суду

30-річний Спенсер Елден, фото якого у 4-місячному віці використане на обкладинці альбому Nevermind гурту Nirvana, подав до суду на колишніх учасників групи через «розповсюдження дитячої порнографії». Про це пише BBC.

На обкладинці Nevermind зображене оголене немовля у басейні, яке тягнеться до доларової купюри. На зйомки обкладинки фотограф Кірк Веддлі запросив своїх знайомих, подружжя Елден, і їхнього чотиримісячного сина Спенсера. За участь в зйомках вони отримали 200 доларів.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1524859 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524859{
margin: 0!important;
}
}

За словами Кобейна, ця ідея виникла, коли він дивився документальний фільм про пологи під водою. Купюра, за якою нібито пливе немовля, була вмонтована в зображення пізніше. Послання групи було суто сатиричне – висміювання капіталістичної жадоби наживи.

Тепер Спенсер Елден переконує, що його батьки нібито не давали згоди на комерційне використання цього фото. Відповідачами у позові є басист гурту Кріст Новоселич, барабанщики Дейв Гроул і Чед Ченнінг, автор обкладинки Кірк Веддлі, дизайнер Роберт Фішер, а також звукозаписувальні компанії Universal, Geffen, Warner і MCA.

Елден вимагає з кожного з відповідачів виплатити йому по 150 тис. доларів компенсації за поширення приватних матеріалів «відверто сексуального характеру». При цьому сам Елден раніше вже у дорослому віці відтворював фото та навіть зробив татуювання з назвою альбому.

Альбом Nevermind вийшов у вересні 1991 року, ставши одним з найбільш продаваних музичних альбомів в історії. Платівка здобула десять платинових сертифікатів від RIAA.

У січні 1992 року альбом посів перше місце в чарті журналу Billboard, випередивши Майкла Джексона з диском Dangerou. Nevermind розійшовся тиражем більше 30 млн копій по всьому світу, американська асоціація звукозаписних компаній сертифікувала його як «діамантовий». Згодом видання Rolling Stone, NME і Time визнали його одним з кращих альбомів усіх часів.

  21 квітня — день Родіона: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь