Актуальні новини

Кінотеатр «Коперник» відкрився після тривалої перерви

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Times}
span.s1 {letter-spacing: 0.0px}
span.s2 {letter-spacing: 0.0px; background-color: #ff2500}
span.s3 {letter-spacing: 0.0px; background-color: #fee481}
span.s4 {letter-spacing: 0.0px; background-color: #c9cdff}

У четвер, 13 серпня, після тривалої перерви відкрився найстаріший кінотеатр Львова «Коперник». Нагадаємо, у 2018 році діяльність кінотеатр «Коперник» зупинив свою діяльність. Регулярні кінопокази зупинились, лише час до часу у кінотеатрі проводилися якісь події.

Кінотеатр був заснований у 1912 році і мав назву «Санс-Рівал». На час відкриття кінотеатр мав одну з найкращих глядацьких зал у місті та вміщав 425 глядачів. Понад 100 років «Коперник» працював без перерви, переживши і радянську, і німецьку окупації.

Зараз кінотеатр входить до мережі «Кінопалац». Саме з «Кінопалацу» на Театральній після його закриття до «Коперника» переїхала частина обладнання. Також звідти перебрався і формат: окрім традиційних кіносеансів у кінотеатрі обіцяють лекції запрошених гостей, ексклюзиви, допрем’єрні покази, покази зі знімальними групами, фестивалі тощо.

«У нас буде – вже є! DCP-проектор, відмінний звук, 144 глядацьких місця (проте в нинішній ситуації цю цифру слід ділити на два), кіно-кафе і – найголовніше – відмінна репертуарна арт-програма», – обіцяє арт-директор кінотеатру Станіслав Тарасенко.

Проте ситуація, як і у всіх інших кінотеатрів не лише в Україні, а й у світі, складна: через пандемію були відкладені або скасовані гучні прем’єри, кількість глядачів різко зменшилась, а багато дистриб’юторів планують свої релізи лише на короткий час (раніше йшлося про плани на декілька місяців, тепер – не більше двох тижнів). Крім того у «Коперника» за рік завершується договір оренди. Проте у кінотеатрі сподіваються на оптимістичне розв’язання проблем та діляться планами.

Ми вибрали найцікавіші події, які чекають на глядачів у кінотеатрі найближчим часом.

Українське кіно

Першим українським фільмом в оновленому кінотеатрі стане допрем’єрний показ фільму «Східняк». Показ за участі знімальної групи відбудеться 14 серпня, а в прокат картина виходить 20 серпня. До Львова поспілкуватися з глядачами приїдуть режисер Андрій Іванюк, а також виконавці головних ролей Богдан Бенюк та Анатолій Максим’юк.

Картина розповідає про війну на Сході України. Це портрет людини, для якої війна на сході України стала особистісним викликом. Це звичайний день рядових військовослужбовців. Це події й люди, яких зазвичай можна зустріти там. Це взаємини між людьми, яким доводиться бути тут і зараз під час війни. Це своєрідний культурний обмін різних соціальних прошарків і ментальностей. Це народження нових, особливих традицій.

  «Тіні забутих предків» Параджанова 19 травня виходять в український прокат

Автор сценарію та режисер фільму Андрій Іванюк був на Донбасі як військовослужбовець. Особистий досвід надихнув його та створення комедійного роуд-муві. Прем’єрний показ фільму відбувся на Одеському міжнародному кінофестивалі влітку 2019 року.

Також, вже у вересні, очікують прем’єри документального фільму «Де ти, Адаме?» та дуже сильну драму про вийну на Донбасі «Забуті».

Фільми та лекції

Серед найцікавіших прем’єр, які відбудуться уже 13 серпня варто відзначити два фільми. Йдеться насамперед про конкурсанта торішнього Венеціанського фестивалю («Срібний лев» за найкращу режисуру), картину шведського режисера Роя Андерсона «Про нескінченність».

Це збірка новел, які пов’язує голос казкарки та один наскрізний персонаж – священник, який втратив віру у Бога. Найвідоміший із нині живих шведських режисерів, лауреат венеціанського «Золотого лева» володіє бездоганним відчуттям стилю, унікальним режисерським почерком та іронічним поглядом і на життя, і на кіно. Усі його картини – живописні, кумедні, жорсткі, гротескні, фантастичні. І всі ці якості працюють у фільмах Андерсона одночасно.

Усе це притаманно і його новому фільму. Це кіно, яке мало складну прокатну долю через пандемію, уже вийшло на різних платформах. Але його обов’язково потрібно дивитись на великому екрані. Так, як придумав неймовірний казкар, філософ та насмішник Андерсон.

Ще однією довгоочікуваною прем’єрою стане екранізація бестселеру Джона Максвелла Кутзее, лауреата Нобелівської премії з літератури «В очікуванні варварів» колумбійського режисера Сіро Герра. Головні ролі у фільмі зіграли Марк Райленс, Джонні Депп та Роберт Паттісон.

На самотній форпост на краю Імперії, де багато років тихо править інтелігентний Магістрат (Марк Райленс), приїжджає небагатослівний полковник Джоллі (Джонні Депп), з метою розслідувати та попередити набіги пустельних варварів і, якщо потрібно, почати з ними війну. Магістрат не заважає полковнику виконувати його нелюдську місію, але вже через кілька місяців у в’язниці опиниться він сам.

  Слава Камінська розповіла про непросте спілкування з мамою

Хто є варвари, а хто представляє цивілізацію? Чому саме цивілізація обертається тріумфом жорстокості, та смерті? Про це міркує письменник, про це ж міркують і автори фільму (до речі, автором сценарію є сам Кутзее).

Також уже 20 серпня у кінотеатрі стартує показ байопіку «Тесла», що є вільним переказом біографії відомого винахідника. Майкл Алмерейда, режисер стрічки, написав сценарій до неї ще 35 років тому. Тоді передбачалося, що постановником стане Єжи Сколімовський, а на головну роль затвердили Джека Ніколсона. Проект так і не завершили. До сценарію знову повернулися у 2018 році. На кінофестивалі Sundance у січні 2020 року відбулася його прем’єра.

Сам Альмерейда називає свою стрічку дослідженням характеру генія, якого не розуміли. Головну роль у фільмі зіграв Ітан Гоук.

У цей же день стартує довгоочікувана прем’єра фільму режисера та сценариста Крістофера Нолана «Тенет».

А вже за тиждень, 27 серпня, можна буде побачити оскаівського лауреата, фільм «Джуді». За роль культовою американської акторки Джуді Гарленд Рене Зеллвегер отримала «Оскар». До слова, сама Гарленд, попри ннеймовірну славу, ніколи його не отримувала. Її вважали фавориткою оскарівських перегонів 1954 року за фільм «Зірка народилася». Перемогла тоді мало відома Грейс Келлі за роль у стрічці «Сільська дівчина». Так що цьогорічний «Оскар» став не просто другою нагородою в кар’єрі Зеллвегер, а й частково відновив історичну справедливість.

Якщо усі перелічені фільми можна буде подивитись в інших кінотеатрах міста, то з 27 серпня стартує ексклюзивна подія: прокат одного з найвідоміших та найкращіх фільмів за всю історію кіно – «Ночі Кабірії» Федеріко Фелліні. Попри те, що мало хто із кіноманів не бачив цю геніальну, без перебільшення картину, мабуть мало хто мав змогу подивитись її на великому екрані.

Фестивалі

Найближчим фестивалем у «Копернику» стане улюблений глядачами та добре відомий їм міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art. Він пройде з 7 по 13 вересня. «Я з тобою» звучить слоган 13-го фестивалю. Як і більшість подій, фестиваль змінює формат через пандемію. Цього року він вперше відбуватиметься комбіновано: офлайн у Львові та онлайн на території всієї України.

  Різ Візерспун продемонструвала наймодніше смарагдове худі на весну 2021

«І цього року ми теж будемо з вами, бодай навіть віртуально чи на безпечній відстані! Ми з вами, аби передати ідеї та сенси, які створюють найсвітліші голови нашого часу. Щоб підготувати простір для розмови. Ми з вами, щоб дивитись яскраве кіно!», – говорять організатори.

На фестиваль відібрано близько 150 фільмів з п’яти континентів. Найкращі фільми визначають у міжнародному на національному конкурсах. У позаконкурсній програмі вже відомі та улюблені Sound & Vision, Midnight Sexy Shorts, Urban Shorts, також багато нового – Ukrainian Music Videos Review, Ukrainian Directors on Quarantine та інші тематичні покази.

Освітню складову представить Wiz-Art Lab та Сценарна майстерня онлайн. Також обіцяють дискусії, зустрічі та багато розмов.

Серед членів журі та гостей фестивалю: румунський режисер Богдан Мурешану, продюсерка Юлія Сінькевич, кінокритик Іван Козленко, ізраїльський режисер Декель Беренсон, режисерка Анна Бурячкова та інші.

Залишити відповідь