Корополовом свято прозвали за те, що зловити коропа в цей день означало удачу.

Народне свято Короп Корополов відзначається 8 червня 2019 року (дата за старим стилем — 26 травня). Православна церква цього числа вшановує пам'ять апостола від 70-ти Карпа, єпископа, інформує .

Корополовом свято прозвали за те, що зловити коропа в цей день означало удачу.

Історія

Карп жив у I столітті і був послідовником святого Павла. Він вважав великою честю прислужувати апостолу, виконувати його доручення і доставляти від нього послання людям. Деякий час Карп працював на острові Кандія, який перебував у Середземному морі, на південь від Егейського. Там його будинок відвідав член Афінського верховного судилища святий Діонісій.

Павло провів багато часу з Карпом і переконався в його благочесті, твердості духу і непохитній вірі в Господа. Він поставив свого послідовника єпископом Фракійського міста Берії, який перебував на Балканському півострові, на північ від Македонії.

Карп по натурі був дуже терпеливою людиною. Але одного разу впав у глибоку печаль. Він дізнався, що невіруюча людина відвернула від Христової віри одного з братів. Тоді Карп став просити Бога покарати їх. І тут відкрилася стеля житла єпископа, і він побачив Ісуса, під своїми ногами — безодню, а на краю — тих грішників. Карп зрадів, що вони будуть покарані, але Ісус простягнув їм свої руки. Так єпископ зрозумів, що Бог готовий простити будь-кого і страждати за кожного.

У Берії Карп багатьох привів до світла істинної віри. Але юдеї не хотіли миритися з його вченням, тому жорстоко вбили єпископа.

Традиції та обряди

В це народне свято чоловіки виходять на риболовлю. Зловити коропа в цей день — добрий знак, до удачі. Ця риба відома своєю хитрістю і сильним бійцівським характером. Тому в народі її прозвали «водяною лисицею».

  Віра Брежнєва поділилася знімками зі своїми дорослими доньками

Якщо які-небудь меблі або посуд мають неприємний запах, їх залишають на деякий час під кущем квітучої шипшини, і запах йде.

У День Карпа господарі запрошують до хати пічника для профілактичного огляду печі. До цих людей на Русі було і є особливе ставлення, адже вони ладнають з духами, які живуть за (або під) пічкою і охороняють будинок і лад. Таких духів частіше іменують домовиками. Після того як майстер закінчує огляд або ремонт, його пригощають короваєм. Шматочок частування кидають за піч, щоб задобрити потривоженого домового.

Прикмети

  • Багато комарів — до теплих, але дощових днів в кінці місяця.
  • Багато коників — до посушливих днів.
  • Рибу біля поверхні видно і яка навіть періодично вистрибує, значить, в найближчі дні погода буде сирою.
  • Качки пірнають і плескаються — до швидкого дощу.
  • Народжені в цей день вміють знаходити «живу» глину і домовлятися з землею.