Актуальні новини

Школярі не цікавляться газетами й радіо, – дослідження

Підлітки віддають перевагу інтернету й телебаченню серед джерел отримання інформації, радіо й газети в них – на останніх місцях.

Про це на прес-конференції повідомила директор Центру науково-освітніх інновацій і моніторингу Оксана Денисюк, посилаючись на результати проведеного дослідження, повідомляє УНІАН.

За даними опитування, інформацію з інтернету отримують 92,6% учнів, з телебачення – 56,6%. Про те, що найчастіше інформацію шукають у газетах, сказали 3,5% підлітків, на радіо – 3,2%. 26,1% віддають перевага книгам, а 9% – журналам.

Не вибрали жодного з відзначених джерел 0,1% респондентів.

Денисюк повідомила, що позитивний вплив від ЗМІ відчуває 23% опитаних підлітків, частково позитивний – 41,8%. Про частково негативний і негативний вплив ЗМІ сказали відповідно 15,5% і 4%. Не відчувають взагалі ніякого впливу ще 15,7%.

Більшість учнів також вважають, що інформації в ЗМІ слід довіряти частково (89,5%). Повністю довіряють інформації в ЗМІ 2,5% опитаних, а 8% – не довіряють.

За словами Денисюк, 65% столичних школярів щодня проводять час в інтернеті. При цьому 33,4% опитаних заявили, що постійно хочуть перевіряти свої сторінки в соціальних мережах і електронну пошту. 14,7% не уявляють, чому себе зайняти, коли немає доступу до комп’ютера. А 6% вважають, що спілкування в інтернеті краще, ніж особисте спілкування.

Серед причин занурення школярів у віртуальну реальність дослідники називають відсутність матеріальної основи у виборі способу дозвілля, обмежене коло спілкування, нестачу реального авторитету для спадкування, а також проблеми у стосунках з родителями й однолітками.

Денисюк порадила батькам, які помітили залежність своєї дитини від комп’ютера й інтернету, запропонувати підліткові альтернативний відпочинок, зокрема, влаштовувати сімейні заходи вихідного дня, більше спілкуватися, цікавитися життям і проблемами дитини, але в жодному разі не забороняти категорично сидіти біля комп’ютера, оскільки це викличе протестний настрій, що погіршить ситуацію.

  3 листопада — Іларіонів день: історія, традиції та забобони свята

За словами фахівця, дослідження засвідчило поінформованість школярів про наслідки впливу комп’ютера на здоров’я, однак кожен другий у свій вільний час грає в комп’ютерні ігри.

На запитання, для чого найчастіше учні використовують мережу, 64,8% відповіли, що для спілкування в соціальних мережах, чатах, на форумах. Для підготовки до уроків інтернет використовують 46,5%, 40,3% – для перегляду фільмів, 30,7% – для прослуховування музики.

Для доступу до комп’ютерних ігор інтернет використовують 18%, для перегляду розважальної інформації – 11,5%, для перегляду сайтів для дорослих – 2,4%. Для чогось іншого інтернетом користуються ще 2,6%. 0,4% не визначили, для чого користуються мережею.

Дослідження проводилося в 2011-2012 роках серед київських школярів у віці від 13 до 16 років, їх учителів і батьків. У цілому була досліджена думка 7 тисяч респондентів.

Джерело: Новини УНІАН

Залишити відповідь