Актуальні новини

На Підзамчі Jam Factory Art Center відкрив новий мистецький простір

Новий мистецький простір від Jam Factory Art Center відкрили на вул. Механічній,5. Це вуличка у районі Підзамче. Там проводитимуть репетиції, воркшопи, виставки, лекції та кінопокази. А назвали це місце Air Space.

«Це абревіатура від artist-in-residence space. Ми задумали це місце таким чином, щоб митці з України і з-за кордону могли приїжджати на мистецькі резиденції», – розповіла директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Зараз у просторі в межах програми Magic Carpets триває резиденція «Я там, де мені добре». Запросили митців з України та з-за кордону. Спільно з резидентами — Сергієм Петлюком (Львів), Іриною Рузіною (Київ), Гуендаліною Саліні (Рим), Якопо Натолі (Рим) можливості свого району досліджують діти, а також втілюють свої творчі задуми.

«Хочемо створити щось, від чого будемо щасливі. Ми в основному клеїмо, малюємо. Граємо в ігри, щоб зблизитися з дітьми», – каже мисткиня із Рима Гуендаліна Саліні.

Інсталяція, вироби з глини, малюнки, маски та костюми – усе це частинки з історії про істот, яких у собі побачили діти. Спільні роботи представлять публіці вже цієї п’ятниці, 18 вересня. Спонукатимуть глядача задуматися.

«Коли ми ставимо питання, ми таким чином більше розмірковуємо над тим, чи дійсно мені добре зараз, там, де я є? Чи мені добре загалом? Що я можу зробити для того, щоб бути там, де мені добре? Чи мені треба кудись піти, щоб було добре?» – пояснює кураторка проекту «Я там, де мені добре» Анна Гайда.

Головне ж приміщення Jam Factory Art Center потребує реконструкції. Воно розташоване на вул. Богдана Хмельницького, 124. Це колишня «Фабрика повидла». Ще п’ять років тому пам’ятку архітектури викупив швейцарський меценат Гаральд Біндер. Він має намір перебудувати новіші споруди, реставрувати центральну будівлю із вежею і відкрити тут сучасний арт-центр. Та зараз тривають лише підготовчі роботи. Обласна інспекція Держархбудконтролю не погоджує документів на початок реконструкції.

  Бреда Пітта знову помітили біля будинку Анджеліни Джолі

«Ми зараз не можемо приступити ще до повноцінних процесів реконструкції, оскільки ми ще не отримали дозволу від ДАБІ. Дуже сподіваюся, що подаючи вп’яте, ми вже мали би його отримати», – розповіла директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Якщо ДАБІ дозволить реконструкцію, новий арт-центр «Jam Factory» відкриють на початку 2022 року.

Залишити відповідь