Як об'єднати гостей, вийти до вівтаря і зробити друзів і рідних не просто гостями, а частиною свята.

Церемонія укладення шлюбу у РАЦСі скоро стане чимось зовсім архаїчним — для сучасних пар актовий зал держустанови здається занадто нудним, або вони прагнуть заощадити гроші, час і організувати все в одному місці. Сам ритуал обміну клятвами теж втрачає свою формальність, часом перетворюючись на окреме шоу. Ось кілька ідей, які допоможуть вам урізноманітнити весільну церемонію. Розповімо, як об'єднати гостей, вийти до вівтаря і зробити друзів і рідних не просто гостями, а частиною свята, інформує .

Нехай церемонію проведе один із гостей

Хороший спосіб зробити церемонію більш особистою — попросити, щоб її провела людина, яка добре вас знає. Зазвичай, виїзна церемонія — виключно декоративна частина урочистості, тому провести її може хто завгодно, а не тільки працівник РАГСу або професійний шоумен.

З вуст друга сім'ї або близького родича традиційні слова про союз двох сердець будуть звучати по-особливому. Церемонія може вийти в міру цікавою — якщо ведучий згадає пару смішних моментів з вашого життя, і жалісної — його побажання вже точно будуть щирими. Поєднувати вас може навіть хтось із батьків, якщо він або вона не посоромиться опинитися в центрі уваги. Це символічно і дуже зворушливо.

Змініть традиційний прохід до вівтаря

Своєю появою на весіллі ви можете зробити яку завгодно заяву. Не обов'язково це має бути традиційна хода по проходу. Почніть відразу з центру — це особливо актуально, коли підхід до локації виглядає не дуже естетично.

Увійдіть в оточенні подруг або разом зі своєю родиною. Ви можете навіть почати з танцю і влаштувати цілий мюзикл з гостями, якщо хочете зробити церемонію легшою і розважальною. Згадайте фільм «Неймовірно багаті азіати» — там вихід нареченої перетворили на розкішне водне подання.

  У Великій Британії зірки зібрали 16 млн доларів для України

Підключайте друзів до участі в церемонії

Якщо у ваших друзів є якісь таланти, використовуйте їх для своєї церемонії. Може, серед них є співаки, художники, музиканти, танцюристи, які не проти прикрасити ваше свято. Вони можуть підкинути нові ідеї. Запропонувати близьким людям стати частиною церемонії — це не просто спосіб заощадити на запрошених фахівцях. Вони допоможуть зробити свято більш особистим, душевним і внесуть свій внесок у важливу для вас подію. Від гостей теж залежить, наскільки унікальним буде ваше весілля.

Зрозуміло, ця ідея стане вдалою, тільки якщо серед ваших друзів є справжні майстри своєї справи. Інакше ризикуєте перетворити весільну церемонію в шкільне шоу талантів.

Придумайте свій ритуал

Вам необов'язково включати в сценарій традиційний обмін клятвами та поцілунки. Створюйте власні ритуали, якими потім будете оновлювати вашу згоду на святкуванні річниць.

Це може бути що завгодно — листи до себе, які ви відкриєте через 5-10 років, вузол на пам'ять (замість замків на міських мостах), спільне змішування коктейлю, який ви пили на першому побаченні. Головне, щоб це був не просто декоративний обряд з тих, що у величезній кількості пропонують весільні ведучі, а значуща для вас обох дія. Нехай навіть іншим це здасться трохи дивним.

Виберіть значуще для вас місце

У пошуку локації спробуйте відштовхнутися не від естетики місця, а від його значущості для вас. Сама церемонія може стати способом аби розповісти гостям вашу історію. Запросіть їх в улюблений бар, місце в місті, де ви вперше зустрілися або вирішили одружитися. Не виключайте найнезвичайніші варіанти: бібліотеку, маленький непримітний сквер, автобус або кінотеатр — практично будь-яке місце можна адаптувати під церемонію, якщо зумієте домовитися з його власниками.

  30 серпня – День Мирона: історія, традиції та прикмети свята

Пояснити гостям, як обрана локація пов'язана з вашою парою, можна в запрошеннях, або розкажіть красиву історію прямо на урочистості. У будь-якому випадку така церемонія вийде унікальною і дуже особливою.

Організуйте бар бутоньєрок

Якщо гостей на церемонії не забагато, і ви маєте можливість, об'єднати всіх присутніх можна з допомогою індивідуальних прикрас. Зробіть іменні бутоньєрки в колір вашого свята і розмістіть їх на стенді з підписами, кому вони призначені. Нехай гості самі підходять, знімають квіткову прикрасу і прикріплюють до свого вбрання.

Ідея з баром бутоньєрок може замінити вимогу надягати одяг певного кольору — завжди знайдуться люди, яким це правило доставляє незручність.