Актуальні новини

Нові фільми Сенцова та Васяновича покажуть на Венеційському кінофестивалі

78-й Венеційський кінофестиваль оголосив конкурсну програму. Україна представлена одразу трьома фільмами, які візьмуть участь у двох головних конкурсних програмах.

Світова прем’єра фільму «Відблиск» Валентина Васяновича відбудеться в основному конкурсі, «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша – у конкурсній програмі «Горизонти».

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1523056 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1523056{ margin: 0!important; } }

Новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск» увійшов до основної конкурсної програми та змагатиметься за головну нагороду, «Золотого лева». Сюжет стрічки розповість про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, яка також травмована через смерть близької людини на війні.

«Відблиск»

Нагадаємо, попередня картина Васяновича, «Атлантида», перемогла у програмі «Горизонти» та отримала чимало інших нагород.

Прем’єра фільму Олега Сенцова «Носоріг» відбудеться в конкурсній програмі «Горизонти». Картина стане фільмом-закриття секції. Робота над стрічкою почалася ще у 2012 році, проте, була призупинена через незаконний арешт режисера російськими спецслужбами у 2014 році та подальше його ув’язнення. Після його звільнення у 2019 році, роботу над проєктом було відновлено.

Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв і Аліна Зевакова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу та починає свій шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

«Носоріг»

«Носоріг» створений у копродукції України («Артхаус Трафік», «Край кінема»), Польщі та Німеччини.

  Диригентка Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта

До слова, наступний проект режисера під назвою «Кай» не був навіть допущеним до наступного пітчингу Держкіно. Офіційна причина – низькі оцінки експертів. Про це Сенцов написав у своєму Facebook.

Стрічка «Цензорка» Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України також увійшла до конкурсної програми «Горизонти». ​​Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

«Цензорка»

Нагадаємо, Венеційський кінофестиваль, найстаріший та один із найпрестижніших кінофестивалів світу, пройде з 1 до 11 вересня. Відкриє його новий фільм Педро Альмодовара «Паралельні матері» із Пенелопою Крус у головній ролі.

Залишити відповідь