Актуальні новини

Пам’ятну дошку українській художниці розбили в Перемишлі

В польському Перемишлі розбили пам’ятну дошку, присвячену, зокрема, українській художниці Олені Кульчицькій (1877-1967), повідомила громадська активістка з Любліна Анна Домбровська.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1513848 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513848{
margin: 0!important;
}
}

За її словами, меморіальна дошка містила імена трьох важливих для міста жінок: польської борчині за незалежність Вінценти Тарнавської, американської психоаналітикині Гелени Дойч і українки Олени Кульчицької.

Дошку встановили 11 вересня 2020 року на фасаді будинку за адресою Ринок, 26, але так і не відкрили. Проти відкриття виступив польський Інститут національної пам’яті на підставі депутатства Кульчицької у Верховній Раді УРСР у 1951-1955 роках. Її ім’я на дошці розцінили як пропаганду комунізму.

«Наскільки нам відомо і після консультацій з працівниками Музею Олени Кульчицької, членство Кульчицької в Раді не означало просування комуністичної системи. Навпаки, вона використала цю сумнівну честь, щоб могти впливати на справи політичних в’язнів, які борються проти комуністичного режиму», – процитувала Домбровська ініціаторок встановлення меморіальної дошки.

Олена Кульчицька – перша жінка-художниця в Західній Україні, що отримала професійну освіту, лауреатка Шевченківської премії.

Вона тривалий час вчителювала у Перемишлі (1911-1938), де почала займатися графікою.

  Акторка Тільда Свінтон прочитає «Словник війни» Остапа Сливинського на фестивалі у Нью-Йорку

Залишити відповідь