Померла мати трьох дітей Дональда Трампа. Перша дружина екс-президента США померла у віці 73 років.

Івана Трамп, перша дружина колишнього президента США Дональда Трампа, померла в Нью-Йорку у віці 73 років. Івана і Дональд Трамп одружилися в 1977 році і у них народилися троє дітей — Дональд-молодший, Іванка і Ерік, інформує Ukr.Media.

Департамент поліції Нью-Йорка заявив, що “не було виявлено жодного злочину”, пов’язаного зі смертю Івани Трамп. Згідно із заявою, близько 12:40 в поліцію надійшов дзвінок в службу екстреної допомоги з приводу “особи, якій була надана допомога”. Прибулі медики знайшли “73-річну жінку без свідомості”.

Швидка допомога, як повідомила поліція, констатувала смерть Івани Трамп на місці події і додала, що судмедексперт встановить причину смерті.

Трамп повідомив про смерть своєї колишньої дружини в своїй соціальній мережі:

“Мені дуже сумно повідомляти всім тим, хто любив її, а їх багато, що Івана Трамп померла в своєму будинку в Нью-Йорку. Вона була чудовою, красивою і дивовижною жінкою, яка прожила чудове і надихаюче життя. Її гордістю і радістю були троє її дітей, Дональд-молодший, Іванка і Ерік. Вона так пишалася ними, як і ми всі так пишалися нею. Спочивай з миром, Івана!”.

В останні роки жінка була в хороших відносинах з колишнім чоловіком.

Івана розповідала в 2016 році, що вона була і прихильницею, і порадницею Трампа. “Ми розмовляємо до і після виступів, і він запитує мене, що я думаю”. Вона сказала, що одного разу порадила йому “бути більш спокійним”. Але Івана додала: “Дональд не може бути спокійним. Він дуже відвертий. Він просто говорить все як є”.

У 2017 році вона розповіла телевізійному шоу “Доброго ранку Америка”, що вона розмовляла з тодішнім президентом Трампом приблизно кожні два тижні і мала свій прямий номер Білого дому, але вона не хотіла телефонувати занадто часто, “тому, що Меланія там”. “Я не хочу викликати будь-які ревнощі чи щось, тому що я насправді перша дружина Трампа, добре? — сказала вона зі сміхом. — Я перша леді, добре?”.

  Меган Маркл в образі Мони Лізи набирає популярності в мережі

Представник Меланії Трамп в той час відповів, сказавши, що “явно немає сенсу в цій заяві колишньої, це, на жаль, тільки привернення уваги і корисливий шум”.

Івана Трамп з’явилася на світ в 1949 році в чеському місті Готвальдове (Злін) в сім’ї інженера-електрика і телефоністки. В юності всерйоз займалася лижним спортом. У 1971 році Івана вийшла заміж за австрійського інструктора з лижних перегонів Альфреда Вінкльмайра і незабаром отримала австрійське громадянство. Але вже в 1973 році вона розлучилася з Альфредом в Каліфорнії.

Деякий час вона жила в Канаді, де працювала лижним інструктором і моделлю. У 1976 році вона познайомилася з Дональдом Трампом. У квітні 1977 року вони повінчалися. У своїй книзі “Трамп: мистецтво вести справи” Дональд назвав Івану Трамп “великим менеджером” і описав її як “вимогливу і дуже конкурентоспроможну”.

У 1989 році під час відпустки в Аспені (штат Колорадо) між подружжям стався конфлікт на ґрунті ревнощів. У той день Івана зіткнулася віч-на-віч з Марлою Мейплз, яка згодом стала другою дружиною Трампа і матір’ю їхньої дочки Тіффані.

Шлюборозлучний процес Трампів викликав широкий розголос. Івана отримала після розставання з Дональдом 14 млн доларів, 45-кімнатний особняк в Коннектикуті, квартиру в “Трамп-Плаза” і право користуватися особняком “Мар-а-Лаго” протягом одного місяця на рік.

“Моя мати — енергійна жінка, наповнена пристрастю до життя і пригод, через що їй було важко довго залишатися на одному місці”, — написала Іванка Трамп у своїй книзі 2009 року “Козирна карта”. — Мої батьки разюче схожі в цьому відношенні. Вони віддалилися один від одного, і навіть коли вони були разом, здавалося, що вони виглядають по-різному, але у них дійсно загальний підхід до життя: весь час”.

  Анастасія Приходько розповіла про хворобу 6-місячного сина

Після розлучення з Трампом Івана стала самостійним підприємцем, запустивши лінію модного одягу і написавши кілька книг. Вона вийшла заміж і розлучилася зі своїми третім і четвертим чоловіками і навіть знялася в епізодичній ролі найвідомішої колишньої дружини Америки в “Клубі перших дружин”, де у неї була безсмертна фраза “Не злись — отримай все!”.

У 2017 році Івана розповіла, що відхилила пропозицію Дональда Трампа стати послом Сполучених Штатів в її рідній Чехії, пославшись на свою “свободу” і “ідеальне життя”. “Мені щойно запропонували стати послом США в Чехії, і Дональд сказав мені. Він сказав: “Івана, якщо ти хочеш, я дам це тобі”, — розповіла жінка. — Але мені подобається моя свобода. Мені подобається робити те, що я хочу, йти, куди хочу, з ким хочу. І я можу дозволити собі свій спосіб життя. У мене ідеальне життя”.

Сім’я Трамп опублікувала заяву, назвавши її “неймовірною жінкою — силою в бізнесі, спортсменкою світового класу, променистою красунею, турботливою матір’ю і другом”. Далі в заяві говорилося: “Івана Трамп вижила. Вона втекла від комунізму і прийняла цю країну. Вона навчила своїх дітей витримці і стійкості, співчуттю і рішучості. Її мати, троє її дітей і десять онуків будуть дуже сумувати за нею”.

Її дочка Іванка Трамп написала в соцмережі: “Убита горем через смерть моєї матері. Мама була блискучою, чарівною, пристрасною і жахливо забавною. Вона жила повним життям, ніколи не відмовляючись від можливості посміятися і потанцювати. Я завжди буду сумувати за нею і завжди буду зберігати пам’ять про неї в наших серцях”.