Ви, звичайно, знаєте, що хороші манери важливі, але ось курси етикету вам відвідувати ніколи.

Тоді запам’ятайте ці прості правила, щоб виглядати і поводитися за столом бездоганно, інформує Ukr.Media.

  • Передавайте страву праворуч. За столом ви завжди передаєте страву праворуч або проти годинникової стрілки. Це дуже допомагає, якщо одночасно розкладають по тарілках кілька страв. Коли всі страви передаються в одному напрямку, набагато менше шансів впустити посуд або створити безлад і плутанину.
  • Спочатку потрібно представляти найстаршого. Ознайомлення слід починати або з найстаршої людини, або з найважливішого, тобто спочатку представити свого дідуся, а не молодшого брата, і президента вашої компанії, а не колегу. Важливий момент: спочатку представляють жінку, а не чоловіка.
  • Правильне рукостискання. Ви, ймовірно, в курсі, що міцне рукостискання дуже важливе, як в принципі важлива і його тривалість. Ви по-різному тиснете руку босові або ж своєму другові. Рукостискання в діловому середовищі — це одне, а соціальному — зовсім інше. Крім того, такий банальний рух може багато розповісти про людину.
  • Правильно користуйтеся серветкою. Обов’язково покладіть серветку на коліна. Вона повинна бути складена навпіл, а складка повернена до вас. Акуратно промокайте рот саме складкою серветки. Після трапези ніколи не залишайте серветку на підлозі або на стільці — вона кладеться зліва від тарілки.
  • Сідайте навпроти свого партнера. У разі колективного заходу, краще за все сідати навпроти свого партнера, а не поруч з ним. Набагато простіше розмовляти з людиною саме так, а не постійно повертати голову в сторону. І запропонувати страву один одному так теж набагато зручніше.
  • Тримайте келих за ніжку. Келих завжди потрібно тримати за ніжку щоб не підігрівати напій теплом своєї руки. Це стосується всіх типів вин, включаючи шампанське і мартіні.
  • Гарна постава. Горбитися і сутулитися неймовірно шкідливо з точки зору здоров’я, але це також виглядає недобре і за столом. Гарна постава знижує навантаження на м’язи вашого тіла і допомагає зменшити стрес. Хочете виглядати тонше і витонченіше? Сядьте прямо. Пам’ятайте про те, що завжди потрібно розправляти плечі.
  • Похід в туалет. Ні, вам не потрібно озвучувати за столом, що ви збираєтеся в туалет. Досить просто вибачитися і піти. Цього правила не завжди потрібно дотримуватися, наприклад, якщо ваша мама тихенько питає, куди ви прямуєте.
  • Розчісуйтеся на самоті. Ніколи не робіть макіяж і не поправляйте зачіску публічно. Більшість експертів з етикету кажуть про те, що це робиться тільки на самоті у ванній кімнаті (туалеті), особливо це стосується громадських місць. Знову ж вибачтесь і можете тихенько ненадовго віддалитися.
  • Будьте ввічливі. Найважливіше правило — просто бути добрим і шанобливим до всіх, з ким ви сидите за одним столом або зустрічаєтеся на вечірці. Під час будь-якої розмови або діалогу будьте тактовні, ввічливі і уважні, тому що такі враження залишаються надовго.
  У Мінську назвали "недружнім актом" закриття в Україні телеканалу "Білорусь 24"