Актуальні новини

У Польщі відзначать 100-річчя заснування українського товариства «Рідна Хата»

У польському Холмі відбудуться заходи з нагоди 100-річчя заснуваня історичного просвітнього товариства «Рідна Хата».
Нагадаємо, “Рідна Хата” — історичне просвітнє товариство на Холмщині, Підляшші (1920–1940 р.р.) та Берестейщині (до 1930 р.). Було створене невдовзі після входу Холмщини та Південного Підляшшя до складу польської держави.

Про це повідомляє видання Наше Слово.
“На 2019 рік припадає 100-річчя заснування товариства “Рідна Хата” – організації, яка відіграла ключову роль у національному і культурному житті українського населення Холмщини та Південного Підляшшя у міжвоєнний період. З цієї нагоди у неділю, 15 вересня, у Холмі відбудеться відзначення 100-річчя товариства “Рідна Хата”, – йдеться у повідомленні.
З цієї нагоди відбудуться заходи, покликані нагадати про цію важливу сторінку історії Холмщини та Південного Підляшшя.
Програма заходів розпочнеться 15 вересня о 9:00 з Божественної Літургії та панахиди за діячів товариства «Рідна Хата», які відбудуться у православній катедральній церкві св. Івана Богослова за адресою: вул. Сенкевича, 1.
Організаторами заходів до 100-ї річниці заснуваня історичного просвітнього товариства “Рідна Хата” виступили Українське Товариство, Підляський науковий інститут у співпраці з Почесним консулом України в Холмі Станіславом Адам’яком, Холмською публічною бібліотекою ім. Марії Пауліни Орсетті у Холмі, Львівським суспільно-культурним товариством «Холмщина», Фундацією «Партнерство та співпраця» (Холм), Союзом українців Підляшшя.
“Рідна Хата” була організована за зразком товариства “Просвіта” у Львові. Філії Товариства існували у 131 селах та містах Холмщини і Південного Підляшшя. Організація проводила різноманітну діяльність: аматорські театри, освітянська діяльність, збереження українських національних традицій, хори, бібліотеки, поширення українських видань, видавнича діяльність, збереження національної спадщини, економічна діяльність.
Товариство “Рідна Хата” за роки існування чимало доклало зусиль до поширення і поглиблення української національної свідомості.  Зокрема, історик, голова Українського Товариства і директор Підляського наукового інституту доктор Григорій Купріянович раніше зазначив, що роки діяльності товариства «Рідна Хата» були, попри протидіяння і труднощі, періодом чи не найбільшого пожвавлення українського національного життя у цих реґіонах у мирний час за всю їхню новітню історію. За його словами, товариство «Рідна Хата» було найдовш існуючою українською організацією за всю новітню історію Холмщини та Південного Підляшшя.

  Дженіфер Лопес порадувала прихильників красою в новій рекламі Versace

Залишити відповідь