Актуальні новини

СБУ перешкодила вивезенню з України культурних цінностей на мільйон доларів

Служба безпеки України повідомила, що викрила організоване угруповання контрабандистів культурних цінностей до країн Європейського Союзу.

Під час обшуків у контрабандистів правоохоронці вилучили колекцію предметів старовини на суму майже мільйон доларів, підготовлену для нелегального відправлення. Серед виявленого:

  • 21 одиниця холодної зброї різних періодів, у тому числі античного;
  • обладунки, золоті і срібні монети часів Київської Русі, а також 1800-1900-х років;
  • численні старовинні предмети побуту.

Фото СБУ

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1515169 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1515169{
margin: 0!important;
}
}

Як повідомила прес-служба СБУ в понеділок, 1 березня, учасники угруповання організували канал незаконного переміщення культурних цінностей за кордон для продажу. Контрабандний товар вони переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку. Для приховування протиправної діяльності вони вказували у деклараціях недостовірну інформацію щодо відправлення.

Загалом, у межах контролю за вчиненням злочину, працівники СБУ задокументували декілька фактів незаконних дій контрабандистів.

Наразі вилучені предмети направлено на експертизу. Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

  25-річна Катерина Репяхова та Віктор Павлік невдовзі стануть батьками

Залишити відповідь