Актуальні новини

Що важливо знати про родимі плями

Родимі плями з’являються при народженні або в перші роки життя через надлишок шкірного пігменту або особливостей розташування капілярів.

Однак вони такі помітні і незвичайні, що завжди змушували людей розгадувати їх реальне значення.

Звідки плями

Вчені знають, що створює плями – пігменти, особливо судин, але абсолютно не в курсі того, що є причиною таких особливостей. Тобто, будь-який медик скаже, що у вас родима пляма викликано меланоцитами, особливостями гладких м'язів, аномаліями судин і т.п. Однак ніхто не повідомить, чому аномалія сталася і як її уникнути. Може бути, тому люди часто і вдаються до езотеричних трактуванням.

Пігментні родимі плями

Макула кольору кави з молоком – саме малопомітне пляма, лише трохи відрізняється кольором від шкіри. Зазвичай овальної форми, невеликі. Одно-два плями вважаються нормою, а ось більша кількість може свідчити про нейрофіброматозі – іншому захворюванні, коли по всій шкірі ростуть маленькі пухлини – ущільнення.

«Монгольська пляма» – найбільш поширене серед східних азіатів, звідси і назва, а також американських індіанців. Це великі блакитні або сіро-блакитні плями, викликані збільшеним числом меланоцитів – внутрішніх шкірних пігментних клітин. Проходять через кілька років після народження.

Половину торса китайця Цзянь Хоньміня покриває величезну волохате родима пляма чорного кольору. Його за це прозвали Шимпанзе.

Судинні родимі плями

«Щипок лелеки», воно ж «поцілунок ангела», воно ж «лососеве пляма» – найпоширеніше родима пляма, відзначається мало не у половини новонароджених. Причиною таких плям є непатологічного особливість судин – телеангіектазії, коли розширені дрібні судини шкіри. Найчастіше бувають на шиї (тому щипок лелеки – нібито місце, за яке птах приносить дитину), але не щастить тим, у кого трапляється на лобі. «Полунична мітка» – дитяча гемангіома. Це доброякісна пухлина клітин ендотелію – внутрішньої поверхні судин. Зазвичай такі плями пропадають до 10 років.

  Настя Каменських розповіла про коханого чоловіка

«Портвейн пляма», воно ж «горбачовський пляма», воно ж – «палаючий невус» (невус – це загальне медичне назва для родимих плям). Саме такі плями з'являються через судинної аномалії в дитинстві або в утробі. Розташовуються де завгодно, притому частіше на обличчі, і мають будь-яку форму і розмір, а зберігаються на все життя. Такі невуси бувають ознакою патологій, наприклад, енцефалотрігемінальний ангіоматозу. Так що вони вимагають більш уважного ставлення.

Лікувати чи ні?

Оскільки причин появи плям з точки зору сучасної медицини ніхто не знає, тому і лікування не існує, крім симптоматичного. Крім того, істотна частина плям пропадає з віком, і тому лікарі дуже не радять робити з ними щось в дитинстві.

Наприклад, часто батьки роблять косметичні операції дітям з приводу гемангіом, і такі втручання закінчуються плачевно – ускладненнями. Ті плями, частіше за все судинні, які зберігаються на видному місці, можна прибрати за допомогою стероїдних лазерів та інших косметологічних засобів.

Рідні плями в фольклорі

У фольклорних традиціях пояснення плям найчастіше залежать від історичних традицій соціальних відносин. Наприклад, європейці в похмурі Середні віки зараховували дітей з плямами, звичайно, до чаклунським і диявольським силам. Українці шукали більш практичних значень плям. Наприклад, якщо пляма на обличчі, значить буде добра дружина, на нозі – буде людина волоцюгою, на животі – бідових п'яницею і так далі.

Побутова астрологія

У популярній астрології рідних плям дані чіткі пояснення, щоб звичайним споживачам астрологічних послуг було все зрозуміло. Клієнтам, наприклад, відразу пояснюють, що волосатість рідної плями має першорядне значення: чим більше волосся, тим більш зловісним є пляма. Якщо пляма кругле, це до добра. Існують навіть таблиці, на яких розмічені різні частини тіла з плямами, і що це все означає. З огляду на, що добрий знак у таких «дослідників» – це зазвичай гроші і хороший шлюб, можна собі уявити достовірність таких трактувань.

  Коротко про життя Яни Клочкової

Системна магія

Є трактування родимих плям серйозних астрологів – НЕ шахраїв, визнаних в співтоваристві, таких, як Павло Глоба,

наприклад. Він родимі плями називає сигнатурами, які відображаються на щасливою або нещасливою стороні (для чоловіків – правою, для жінок – лівої). Крім іншого, він, наприклад, говорить такі серйозні речі: «Диявольські плями навіть на щасливою стороні показують спокуси, невідомі для вас, причому спокуси страшні, яких уникнути дуже важко. Родимка вважається завжди приносить погану інформацію або розчавлюють вас, якщо воно займає простір кола приблизно завбільшки з долоню без пальців. Якщо ви долоню без пальців впишіть в коло, то ось такого типу родима пляма приносить дуже страшну інформацію. Це страшна невідома сила, в якій ви є пішаком »

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь