Актуальні новини

Сліди пропаганди: в Україні заборонили ввезення книги «Майстер і Маргарита»

Держкомітет телебачення і радіомовлення заборонив ввезення також 17 інших книг, оскільки експерти виявили в них сліди пропаганди.

Сліди пропаганди: в Україні заборонили ввезення книги «Майстер і Маргарита». Держкомітет телебачення і радіомовлення заборонив ввезення також 17 інших книг, оскільки експерти виявили в них сліди пропаганди.

Державний комітет телебачення і радіомовлення не дав дозвіл ТОВ «Етниктрейл» і ТОВ «Видавництво «Махаон – Україна» ввезти в Україну ще 17 книг, в яких присутні ознаки пропаганди РФ. Таке рішення комітет ухвалив на підставі висновків експертної ради при відомстві, повідомляє прес-служба, інформує .

Держкомтелерадіо виявив в книгах московських видань «Синдбад», «Видавнича група «Азбука – Аттікус» і самарського видавництва ВД «Бахрах – М» пропаганду РФ і заборонив 17 книг для ввезення до україни.

Зокрема, ознаки пропаганди виявили в книжці з психології Райгородського (видавництво «ІД Бахрах-М»). В них, за інформацією комітету, автор посилається на приклади партійних діячів – Леніна, Сталіна, а також дитячих формувань – «жовтенята» і піонери, які існували в Радянському союзі.

«Книги психолога рясніють висловлюваннями типу «Ленін придбав свою харизму і влада як загальновизнаного вождя переможної соціалістичної революції», «Кремль, це колишній релігійний центр, де раніше коронувалися царі, став адміністративним центром радянської влади, яку символізуює червона зірка, «Ленін у своєму Мармуровому мавзолеї…» – повідомили у Держкомтелерадіо.

Пропаганду знайшли також у передмові до книги Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» видавництва «Азбука – Аттікус» – «пропагує представників російського кіно Юрія Кару, Миколи Бурляєва, Валентина Гафта, які виступають за публічну підтримку діям РФ в Україні та внесені у переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці»

Також Держкомтелерадіо відмовив у дозволі на ввезення книжки Олівера Стоуна і Пітера Кузник «Нерозказана історія США» московського видавництва «Азбука-Аттікус». Експерти визнали, що книга містить низку створених радянською пропагандою міфів про український національно-визвольний рух.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  5 лютого — день Агафія: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь