Актуальні новини

Щорічний фестиваль «Вечори французького кіно» відбудеться онлайн

16-й кінофестиваль «Вечори французького кіно» цього року вперше відбудеться онлайн.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1514299 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514299{ margin: 0!important; } }

Подія відбуватиметься з 12 до 21 лютого в онлайн-форматі безкоштовно. Традиційно до програми увійшли найкращі нові французькі фільми.

Зазвичай фестиваль, який щорічно дає можливість глядачам побачити нове французьке кіно, проходить лише у найбільших містах України. Цього року, завдяки онлайн-формату, фільми будуть доступними на всій території країни на сайті frenchevenings.com.ua. Стрічки можна буде переглянути мовою оригіналу з українськими субтитрами. Організаторами фестивалю є Французький Інститут в Україні та компанія «Артхаус Трафік».

Програма фестивалю:

Очистити історію

Effacer l’historique. Режисери – Бенуа Делепен, Гюстав де Керверн. У ролях: Бланш Гарден, Дені Подалідес, Корінна Масьєро, Солен Ріжо, Йоланда Моро, Бенуа Пульворд.

Комедія «Очистити історію», лауреат «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю 2020. Вона розповідає про трьох мешканців провінційного містечка, життя яких підпорядковані новітнім технологіям та переплетені з соціальними мережами.

//
Людівін Саньє («Правда»)

Проте Інтернет приховує в собі чимало небезпек: розлучену Марі шантажують сексуальними знімками, донька батька-одинака Бертрана стала жертвою кібербулінгу, а водійку таксі Крістін дратує брак позитивних відгуків клієнтів. Утрьох вони кидають виклик Інтернет-гігантам та звертаються до хакера по допомогу.

Лише тварини

Seules ле Betes. Режисер – Домінік Молль. У ролях: Лор Каламі, Дені Меноше.

Детективний трилер «Лише тварини» є надзвичайно актуальним саме у ці дні.

Фанні Ардан («ДНК»)

За сюжетом під час снігової бурі в околицях альпійського селища зникає заможня парижанка Евелін Дюка. До цієї таємничої події несподіваним чином причетні кілька осіб: фермер і його дружина; молода офіціантка, яка страждає від нерозділеного кохання; місцевий самітник, а також шахрай-африканець, який уклав союз із духами зла. За роль у фільмі акторка Надя Терешкевич отримала Премію Токійського міжнародного кінофестивалю 2019.

  9 липня — Давид Суничник: історія, традиції та прикмети свята

ДНК

DNA. Режисерка – Майвен Ле Баско. У ролях: Майвен Ле Баско, Фанні Ардан, Луї Гаррель.

Драма «ДНК» отримала 4 номінації на кінопремію «Сезар». Ця картина мала взяти участь у Каннському кінофестивалі (як і попережні роботи режисерки «Поліція» та «Король»).

Майвен Ле Баско («ДНК»)

Фільм розповідає розповідає про молоду жінку на ім’я Неж, яка після смерті свого дідуся вирішує дослідити своє коріння й відновити зв’язок із дідусевою батьківщиною – Алжиром. Проте тести ДНК дають несподівані результати.

Правда

La vérité (на головному фото). Режисер – Хоракадзу Корееда. У ролях: Катрін Деньов, Жюльєт Бінош, Ітан Гоук, Людівін Саньє

У сімейній драмі «Правда» події розгортаються довкола стосунків французької кінозірки Фаб’єн (Катрін Денев) та її доньки (Жульєт Бінош), яка приїхала до матері в Париж. Фаб’єн випустила у світ мемуари «Правда», проте нічого правдивого її донька в них не знаходить. Та відомій акторці не до того – вона готується до нової ролі.

Катрін Деньов («Правда»)

Спочатку планувалось, що доньку зіграє К’яра Мастряні, справжня донька Деньов. Вони би не вперше на екрані також стали мамою та донькою. Проте згодом роль дісталась Бінош.

Жюльєт Бінош («Правда»)

Фільм став першою роботою японця Хоракадзу Корееда позя Японією. Його попередня картина «Магазинні злодюжки» отримала «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. «Правда» брала участь в основному конкурсі Венеціанського фестивалю.

Відчайдушні втікачі

Adieu les cons. Режисер –Альбер Дюпонтель. У ролях: Віржині ЕфіраС’юзі, Альбер ДюпонтельЖан-Батист Кус, Ніколя Марьє, Жаккі Берруайє, Філіпп Юшан

Ще однією комедією, хоч і з відтінками драми, в добірці стала стрічка «Відчайдушні втікачі». Сюзі дізнається про свою смертельну хворобу. Часу залишилось обмаль, і тепер вона нарешті може зробити те, чого давно хотіла. У компанії двох дивакуватих чоловіків вона вирушає у довгу і захопливу мандрівку. На них чекає незабутній і карколомний квест.

  Віра Брежнєва розповіла, як виховує своїх доньок

Луї Гаррель («ДНК»)

Фото Катерини Сліпченко

Залишити відповідь