Актуальні новини

У Києві відбулося вручення Шевченківської премії

У Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка.
Нагороду вручили у п’ятьох номінаціях: “Література”, “Музичне мистецтво”; “Візуальні мистецтва”; “Публіцистика, журналістика”; “Театральне мистецтво”. У номінації “Кіномистецтво” цьогоріч переможця не обрано.
Про це повідомляє Укрінформ.
“У рамках цієї, зокрема, премії ми вирішили дивитися вперед для того, щоби й українська культура так само дивилася вперед. Уперше ми не відзначаємо людей за їхні досягнення в далекому минулому, а вишукували те, що визначатиме обличчя української культури не лише в Україні, а в усьому світі. І от ті люди, які виходили на сцену, вони якраз і є обличчя завтрашньої України – знайоме, відоме і шановане в світі”, – зазначив голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров, відкриваючи церемонію.
На церемонії також був присутній Президент Володимир Зеленський, який заявив, що Україна має знати обличчя своїх героїв і справжніх талантів, які її прославляють.
Як повідомлялось, Комітет із Шевченківської премії раніше оголосив лауреатів 2020 року у п’ятьох номінаціях.
У номінації “Література” обрано двох лауреатів – це Маріанна Кіяновська з книгою “Бабин Яр. Голосами” і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв “Так, але…”.
У номінації “Музичне мистецтво” відзначено гурт “DaxaBraxa” з музичним альбомом “Шлях”, у категорії “Візуальні мистецтва” – Олександра Глядєлова з мистецьким проєктом “Карусель”.
У номінації “Публіцистика, журналістика” відзначено публіцистичне видання “Дівчата зрізають коси” Євгенії Подобної, у номінації “Театральне мистецтво” – сучасну українську оперу-реквієм “ЙОВ” (“IYOV”) музично-театральної формації “Нова опера”.

  Світлана Лобода влаштувала незвичайний День народження для старшої дочки Єви

Залишити відповідь