Актуальні новини

У Львові відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

Впродовж 6-15 листопада у Львові відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Організатором цієї щорічної події є польсько-українська фундація імені Ігнація Яна Падеревського. Традиційно, співорганізатором фестивалю є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510058 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510058{
margin: 0!important;
}
}

Фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста, композитора, політичного та суспільного діяча Ігнація Яна Падеревського (1860-1941). Саме у Львові він як піаніст дав свої перші концерти у 1887 та 1889 роках, а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902 року, його виступ на сцені Скарбківського театру зібрав аншлаг. Через 8 років, у 1910-му, з нагоди 100-річчя з дня народження Фридерика Шопена, Падеревського зустрічали у Львові як справжнього наступника видатного польського романтика. Саме тут відбулися прем’єри його композицій, серед яких знаменита симфонія «Polonia», а також опера «Манру».

У 2020 році, у зв’язку із карантинними обмеженнями, частина подій відбудеться в онлайн-форматі. Традиційно концерти відбудуться за участі польсько-українського складу виконавців та колективів.

Розпочнеться фестиваль у день народження Ігнація Яна Падеревського – 6 листопада, онлайн-концертом «Vivat, Paderewski!». Молоді виконавці України, Польщі та Америки об’єднаються у спільній події. Юні таланти, учні музичних шкіл Львова, Кракова, Вінниці та Чікаго заграють твори на честь композитора.

Подія «Незалежна – Класично з Падеревським» (11 листопада) у певному сенсі стане традиційною, адже у ній поєднаються традиції, сформовані майже за десятилітню історію фестивалю: популяризація творчості Патрона та польсько-українське поєднання через мистецтво і культуру, а також присвята до Дня незалежності Польщі одного з концертів «Відкриваємо Падеревського».

Наступного дня, 12 листопада, на слухачів очікуватиме Віртуальна презентація опери «Манру», авторський проеєкт «Повернення Манру» польсько-української фундації ім. Ігнація Яна Падеревського. Подія приурочена 120-ій річниці з дня відкриття Львівської опери і 160-річчя з дня народження Падеревського.

  Демі Ловато та Селена Гомес більше не друзі

Завершиться цьогорічний фестиваль концертом, присвяченим року Івана Павла ІІ (15 листопада). Відбудеться він у Латинському кафедральному соборі у Львові. Літературно-музична програма концерту складається з творів, пов’язаних з постаттю св. Івана Павла ІІ, з його поезією, улюбленими музичними творами, композиціями від епохи бароко до сучасності композиторів: М.Зєлєнького, С.Монюшко, І.Я. Падеревського, М.Гурецького, К.Шимановського.Вхід на подію вільний.

Детальніше про події Фестивалю можна дізнатися на офіційному сайті Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.

Залишити відповідь