Актуальні новини

У Львові відкрилась виставка Дмитра Молдованова «Писання для спальних районів»

У львівській «Я Галерея» відкрилась виставка Дмитра Молдованова «Писання для спальних районів». Сюжет нового виставкового проекту виник у Дмитра Молдованова під час відвідин Львова, куди він був запрошений як один із авторів, експонованих у рамках проекту Павла Гудімова «Ангели».

Дмитро Молдованов наповнює впізнаваними пострадянськими персонажами релігійні сюжети

53-річний Дмитро Молдованов – український художник з Миколаєва. Він закінчив дитячу художню школу, навчався в училищі ім. Митрофана Грекова в Одесі. Проте на певному етапі творчості Молдаванов відмовився від професійної освіти, відверто називаючи себе «напівсамоуком». Він є учасником дослідницького проекту непрофесійного мистецтва «Новий Наїв» («Я Галерея»).

У своєму новому проекті Молдованов, наповнює впізнаваними персонажами з пострадянського часу та простору, за якими спостерігає, релігійні сюжети.

«Місто, мабуть, Миколаїв, початку XХI століття створює враження небезпечного, його мешканці «вилились» на нічні вулиці, що заряджені атмосферою кримінальності та авантюрності. Автор уважно позначає деталі, особливо вивіски, що вичерпно розповідають про еру Споживацтва. У цих полотнах – не давноминулі історичні події в перфектному антуражі, а саме життя з його брудом та стражданнями, що приймає і «вдягає» на себе діяння Ісуса Христа», – йдеться про виставку на сторінці «Я Галерея».

Виставка «Писання для спальних районів» збігається з «Фестивалем наївного мистецтва» – ініціативи, що має на меті забезпечити комплексне вивчення цього напрямку в мистецтві. Одна з частин фестивалю – каталог, у якому зібрали твори художників наїву з усієї України. До нього увійшли живопис, графіка, колажі, вишивка, зразки театрального і музичного мистецтва від XVI століття до сьогодні. Серед таких відомих прізвищ як Катерина Білокур, Марія Примаченко, Олександр Найден можна знайти також маловідомі імена. Свої роботи для онлайн-платформи може подати кожен. Для цього необхідно заповнити анкету на сайті проекту.

  Успіння Пресвятої Богородиці (Обжинки) 28 серпня: історія, традиції та обряди

Виставка «Писання для спальних районів» триватиме до 22 листопада.

Залишити відповідь