Актуальні новини

У Львові відкрили скульптуру сина Моцарта

Сьогодні у Львові урочисто розпочинається 5-ий міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. До 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта (композитора, музичного діяча Львова і натхненника фестивалю) на площі Маланюка встановили його алегоричну скульптуру.
Ініціаторами встановлення скульптури є Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt разом з Міжнародною фундацією Моцартеум у Зальцбурзі (Австрія) та науковим товариством Mozartiana Galicia.
 

«Видатний син Вольфганга Амадея Моцарта жив і творив у Львові майже 30 років, але його ім’я фактично було забуте. 5 років тому ми почали велику справу – заснували фестиваль LvivMozArt. Ми стартували із виконання творів Франца Ксавера Моцарта, потім привезли до Львова оригінальну скрипку Моцарта, згодом почали досліджувати його біографію (і цього року випустимо в друк велику документальну працю про композитора, аналогів якому немає у світі) і зараз відкриваємо його скульптуру. Це унікальна подія, адже Моцарт ніби повертається до рідного йому міста Львова. Ця скульптура – це сучасний погляд на класику, адже мистецтво і музику не можна перетворювати на музейний експонат. Дуже сподіваємось, що ми всіма нашими ініціативами перетворимо Львів на одну з культурних столиць цілого світу та зможемо давати Європі щось таке, про що вони не знають», – розповіла диригентка, арт-директорка та співзасновниця фестивалю LvivMozArt Оксана Линів.

Алегоричну постать Франца Ксавера Моцарта створив інтернаціональний відомий австрійський скульптор Себастьян Швайкерт. Скульптура показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів. Під перукою чітко проглядається портрет Франца Ксавера Моцарта в типовому образі композитора доби романтизму, що символізує зміну мистецьких епох. Легка танцювальна поза та театральний диригентський жест означають зв’язок Моцарта-молодшого зі Львовом, коли він декілька років поспіль він був капельмейстером, а пізніше – головним диригентом Цісарсько-королівського привілейованого міського театру, а також диригентом та засновником відомого у Львові Товариства св. Цецилії.

  Марина Боржемська поділилася рідкісними сімейними фото з нагоди дня народження старшого брата

Під час відкриття скульптури відбулася світова прем’єра святкової кантати «Меланхолійна кантата на честь львівського Моцарта», написаної сучасним композитором Богданом Сегіним спеціально до події. Ідея твору полягає у накресленні двох особистих сюжетів львівського Моцарта, які тісно переплелись між собою і сформували його як митця та чоловіка. Таємниця стосунків митця з містом, його прихильністю та свободою.
Більше фото з заходу – у фотоматеріалі “Дня”
Павло Паламарчук, “День”, Львів
 

Залишити відповідь