Актуальні новини

У Львові вп’яте відбудеться єдиний в Україні фестиваль сучасної бандури

Lviv Bandur Festival пройде у Львові з 15 до 19 вересня на трьох майданчиках. Фестиваль прийматимуть Ennio Event Square, Сенсотеката Театр ляльок.

Lviv Bandur Fest пройде у Львові вже в п’ятий раз. Цього року фестиваль, після року перерви, відбудеться офлайн.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525141 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525141{ margin: 0!important; } }

Анастасія Войтюк

«Ми мали вимушену перерву, як і багато фестивалів у цілому світі і минулого року займались виробництвом навчальних програм. Але у 2021 з радістю повернемось до концертного формату та привеземо до Львову найяскравіші гурти, які створюють сучасну бандурну музику», – розповіла про плани засновниця та арт-директорка фестивалю Анастасія Войтюк.

Lviv Bandur Fest 2021 триватиме 5 днів. Він зібрав різнобарвну палітру сучасної бандури.

15 вересня відбудеться концерт «Три кроки в ніч» у Сенсотеці. Гурт відомий своїм витонченим акустичним звучанням, що поєднує класичні та етнічні мелодії та містичну лірику.

«Три кроки в ніч»

16 вересня у Ляльковому театрі прозвучить збірний концерт українських бандур-гуртів, що подавали свої заявки на участь у фестивалі. Цей концерт має показати всю різноманітність та сучасність звучання цього інструменту.

Яскравою подією фестивалю стане великий концерт 17 вересня у Ennio Event Square. Lviv Bandur Fest збере у одному місці найяскравіших зірок української бандури. Роман Гриньків – легенда сучасної бандури, блискучий джазовий віртуоз, разом зі своїм тріо познайомлять аудиторію з унікальним саундом удосконаленої «гриньківської»бандури – глибоким та дзвінким, Troye Zillia на чолі з Анастасією Войтюк поєднає джаз, давніритми та сучасний саунд, B&B Project покаже, що в виконанні бандури знамениті рок-хіти звучать тільки краще, а їхні авторські пісні недарма збирають сотні тисяч переглядів на YouTube, а Krutь – українська королева соулу, зачарує емоційним і чуттєвим вокалом та ніжними аранжировками бандури.

  Михей-Тиховій 27 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Troye Zillia

Продовженням фестивалю 18 вересня стане концерт відомого гурту KoloYolo в LV cafe. KoloYolo – гурт новаторів, що кожного разу знаходять чим здивувати своїх слухачів.

19 вересня Володимир Войт, відомий бандурист, диригент та композитор, відомий своїми работами у кіно та співпрацею з гуртом «Океан Ельзи», разом з композиторкою-електронщицею з Великої Британії Соломією Мороз представить новий експериментальний проект «Синтез Аеро Струни (САС)». В цьому надзвичайному проекті сучасної музики Соломія гратиме на флейті та синтезуватиме електронні саунди, а Володимир гратиме на двох бандурах з різним строєм.

В день закриття Lviv Bandur Fest, 19 вересня, відбудеться концерт старовинної музики на старосвітських інструментах.

І, звичайно, серед подій Lviv Bandur Fest є безліч цікавих і практичних майстер-класів для музикантів, в тому числі від Анастасії Войтюк, Марини Круть, Івана Ткаленка, гурту KoloYolo.

Krutь

«Фестиваль сучасної бандури покликаний не тільки розважати глядачів. Він також покликаний провокувати “вибуховість” бандури в Україні. Ми хочемо, щоб бандури було більше, щоб вона була на різних концертних майданчиках, щоб були різні навчальні можливості і колаборації з митцями за кордоном. Тому чи очікуємо, що в наступні роки ми будемо мати нових виконавців. Саме тому ми запрошуємо бандуристів з усієї України», – доповнила Анастасія новину, що команда організаторів з 2 по 6 серпня провела перший в Україні сучасний навчальний табір для бандуристів Bandura Music Camp, і навчальна програма на Lviv Bandur Fest стає його логічним продовженням.

Важливою подією стане круглий стіл для представників бізнесу, що обслуговують галузь бандури. Тут будуть обговорюватися важливі теми екосистеми бандурного виробництва в Україні.

Повну програму можна побачити на сайті фестивалю.

  Наомі Кемпбелл ділиться своїми секретами стрункості

Фото Lviv Bandur Fest

Залишити відповідь